Міністерство економіки України

За підсумками 2023 року кредитний портфель єОселі майже досягнув рекордного обсягу довоєнного іпотечного кредитування
19.01.2024 | 09:43 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

За підсумками 2023-го року за програмою доступного іпотечного кредитування єОселя було видано кредитів на загальну суму 8,85 мільярдів гривень. Таким чином обсяг кредитного портфелю програми лише на 0,06 мільярдів менше, ніж сума виданих українськими банками іпотек у довоєнному 2021-му році, який став рекордно успішним. 

Загалом від початку роботи єОселі обсяг виданих кредитів вже перевищив 10 мільярдів гривень. Завдяки цьому майже 6,7 тисяч українських родин змогли придбати власне житло у всіх регіонах країни, крім тимчасово окупованих або тих, де ведуться активні бойові дії. Незмінним лідером за темпами видачі іпотек є столиця та Київщина. Популярністю серед громадян користуються Рівненська, Львівська, Вінницька та Волинська області. Також, попри близькість до фронту, 59 українців взяли кредит на купівлю свого житла на Харківщині та 13 на Запоріжжі.

Вже 26 січня наберуть чинності зміни до Постанови Кабінету Міністрів України №856, що передбачають суттєве розширення умов єОселі. Зокрема доступними для придбання в іпотеку стають приватні будинки, дуплекси і таунхауси. Також збільшується можливість вибору житла для ветеранів та учасників бойових дій. Вони зможуть придбати квартиру під 7% річних в будинку, якому не більше 10 років для Києва та обласних центрів, або без обмежень по терміну введення в експлуатацію для інших населених пунктів.

«Це принципово важливі зміни, що мають дати новий поштовх для попиту на єОселю», - коментує Перший віце-премʼєрміністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, також очікується інтеграція програми з єВідновленням, коли після набуття чинності змін у відповідний закон, громадяни зможуть використовувати житловий сертифікат як частину першого внеску за іпотекою.

Нагадаємо, програму доступного іпотечного кредитування громадян єОселя  у жовтні 2022 року запустило Мінекономіки. З нею працюють вже 7 банків-партнерів. Подати заявку можна лише через мобільний додаток Дія, обравши послугу єОселя. Реалізують програму Міністерство економіки України спільно з Мінцифрою та Укрфінжитлом.