Міністерство економіки України

Міністр економіки України Юлія Свириденко та Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час брифінгу з приводу початку реалізації програми єОселя через застосунок Дія.
У наступному році в рамках програми єОселя плануємо надати 12-15 тисяч пільгових іпотечних кредитів, – Юлія Свириденко
21.12.2022 | 16:07 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

До кінця року за програмою єОселя планується видати близько 500 пільгових іпотечних кредитів. А наступного року кількість пільгових іпотек становитиме від 12 до 15 тисяч. Про це заявила Перший віцепрем'єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко під час брифінгу з приводу початку реалізації програми через застосунок Дія.

«Сьогодні ми повноцінно запускаємо програму єОселя, яка до цього працювала в тестовому режимі. Подати заявку на участь у програмі тепер можна у застосунку Дія. Наразі послуга доступна для військовослужбовців за контрактом, захисників України, силовиків та членів їхніх сімей, а також медиків, педагогів, науковців, які працюють у державному та комунальному секторах», - заявила Юлія Свириденко.

За її словами, ще до початку повномасштабного вторгнення в Україні існував дефіцит доступного житла, а житловий фонд не відповідав сучасним стандартам. 40% громадян були незадоволені своїми житловими умовами. 35% людей мали квадратних метрів менше за санітарну норму – 15,6 кв. м. на особу.

«У жовтні ми запустили програму єОселя в тестовому режимі, щоби переконатися у правильності обраних критеріїв для цільової аудиторії, алгоритмів та механізмів роботи програми. Щоби надалі масштабувати послугу і робити її масовою. Ми встановили, що початковий внесок буде на рівні 20%, а площу житла встановили на рівні: 52,5 кв м на одну людину +21 "квадрат" на кожного члена сім'ї. 

Про те, що ці параметри були підібрані правильно, а програма запущена вчасно, свідчать цифри зацікавлених, які передають нам банки. За майже три місяці вони отримали понад 24 тисяч заявок, з них 7 тисяч мають попереднє позитивне рішення банків. Це свідчить про те, що ці позичальники відповідають критеріям програми, а банки готові кредитувати придбання конкретного житла», - пояснила Юлія Свириденко.

Разом з нею програму презентував Віцепрем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, який зазначив: 

«Команда Мінцифри будує цифрову державу, де кожну послугу можна отримати онлайн, без черг і походів до держорганів. Мине просто оцифровуємо сервіси, а фундаментально трансформуємо їх. Послуга єОселя в Дії повністю змінює уявлення про отримання іпотеки. Раніше для цього потрібно було ходити в банки, комунікувати з працівниками, збирати документи. Ми спростили процес отримання рішення про суму іпотеки до кількох кліків і зробили технологічно складну послугу непомітною для користувача».

Станом на сьогодні видано 277 кредитів. Більшість позичальників - військовослужбовці та правоохоронці (85%). 

Щодо регіонального розподілу, то більш за все виданих кредитів приходиться на Київську область, місто Київ, Чернігівську область. В цілому розподіл за регіонами виглядає рівномірним.

«За попередніми прогнозами та виходячи із нинішніх умов, до кінця року планується видача понад 500 пільгових іпотечних кредитів. А в наступному році ми плануємо видати близько 12-15 тисяч пільгових іпотечних кредитів. Ми віримо, що ця програма запускається на багато років», - заявила Юлія Свириденко. 

Повноцінний запуск програми єОселя для всіх громадян, які мають неналежні житлові умови планується на наступний рік.

Довідково:

За програмою єОселя українці можуть отримати кредит на житло: 

  • пільгова відсоткова ставка – 3% (для пільгових категорій) або 7% річних (для всіх позичальників в наступному році);

  • максимальний термін кредитування — до 20 років;

  • мінімальний перший платіж — не менше ніж 20% від суми.

Українці, які відповідають вимогам програми, можуть подати заявку на участь в програмі в Дії і отримати кредит на купівлю житла. Скористатися послугою можна в кілька кліків, майже всі дані для заявки підтягнуться з реєстрів. 

Щоб подати заявку на участь у програмі:

  • авторизуйтеся в застосунку Дія:

  • в меню Послуги виберіть єОселя і натисність Почати;

  • виберіть пільгову категорію, до якої ви належите;

  • вкажіть інформацію в заявці (сімейний стан, дані про дітей, житлову нерухомість, дохід тощо);

  • далі вкажіть дані про житло, яке хочете придбати;

  • оберіть зі списку один або декілька банків, в які хочете надіслати заяву на розгляд для отримання попереднього рішення по сумі можливого кредиту;

  • відправте заяву.

Заяву опрацюють протягом 24 годин. Після цього ви отримаєте сповіщення від обраного банку чи банків про попереднє рішення видачі кредиту. 

На першому етапі до програми єОселя залучені п’ять банків: Ощадбанк, ПриватБанк, Глобус Банк, Укргазбанк, Sky Bank. Далі банки-учасники додаватимуться.