Міністерство економіки України

В Копенгагені за участі Першого віцепрем’єр-міністра України — Міністра економіки України Юлії Свириденко та Міністра підприємництва Данії Мортена Бедскоу відбулося представлення гуманітарного проєкту «Простори для життя дітей», в рамках якого в Україні будуть збудовані екобудинки сімейного типу.
Данія реалізує один з наймасштабніших гуманітарних проєктів для підтримки українських дітей, позбавлених батьківського піклування 
15.04.2024 | 10:26 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Данія побудує в Україні містечка для психологічного відновлення дітей, які позбавлені батьківського піклування. В неділю, 14 квітня, в Копенгагені за участі Першого віцепрем’єр-міністра України — Міністра економіки України Юлії Свириденко та Міністра підприємництва Данії Мортена Бедскоу відбулося представлення гуманітарного проєкту «Простори для життя дітей», в рамках якого в Україні будуть збудовані екобудинки сімейного типу.

Містечка зведуть у трьох пілотних українських містах. Вони будуть інтегровані у громади обраних міст. Наразі триває перемовний процес між данською стороною та місцевими органами влади обраних громад. 

«Сьогодні підтримка українських дітей, які страждають від війни, вкрай важлива. Понад 27 тис. дітей живуть в інституціях й потребують родини й нового дому. Тож ми щиро вдячні Данії за цей важливий гуманітарний проєкт. Він має також економічну складову. Всі ці будиночки будуть зводитися із використанням будівельних матеріалів українського виробництва. Тому українські компанії будуть активно залучені до проєкту. Відтак Данія також підтримає наших виробників», - зазначила під час заходу Юлія Свириденко.

Проєкт «Простори для життя дітей» передбачає надання дітям комплексних допоміжних послуг, як-то психосоціальна підтримка. Також заплановано облаштування соціальних просторів, рекреаційних зон, користуватися якими будуть як мешканці комплексу, так і інші мешканці громад. Проєкт також передбачає спорудження бомбосховищ. Всі споруди згодом будуть передані місцевим громадам. Реалізація проєкту розрахована на чотири роки. 

Особливістю проєкту є екологічність. Концепція передбачає спорудження житла із значним скороченням викидів CO2 з дотриманням кількох ключових принципів: житло має бути здоровим, адаптивним, простим, сучасним та масштабованим.

Проєкт ініційовано SOS Children’s Villages Denmark, що є частиною однієї з найбільших у світі неурядових організацій SOS Children’s Villages, та буде реалізовано у партнерстві з SOS Children’s Villages Ukraine (SOS UA), Фондом Villum, Фондом Viessmann, Фондом Grundfos, Фондом Bitten & Mads Clausen, Групою VELUX, Фондом Somfy, DOVISTA, Flügger, VELUX Україна, Kromann Reumert та Експортно-інвестиційним фондом Данії (EIFO).