Міністерство економіки України

Любчен+Бізне
Олексій Любченко запропонував бізнесу обговорити механізми стимулювання розвитку реального сектору економіки
08.09.2021 | 12:37 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко презентував представникам бізнесу механізми стимулювання сектору економіки, розроблені Мінекономіки. Це відбулося під час зустрічі з Українською Радою Бізнесу 7 вересня у Києві.

«Ми здійснили аудит нашого інструментарію, проаналізували регуляторне поле, заходи з технічного регулювання та сформували пропозиції для бізнесу - де і як можемо допомогти у розвитку. Чекаємо на зворотній зв'язок і пропозиції. Наше завдання – захистити інтереси держави і створити гідні умови для започаткування і розвитку приватного бізнесу», - наголосив присутнім Олексій Любченко.

Заступник Міністра Сергій Теленик серед основних заходів назвав стимулювання внутрішнього виробництва, формування попиту на національну продукцію через підтримку підприємств з високою локалізацією, програми компенсації споживачам вартості вітчизняної продукції, відшкодування відсоткової ставки за кредитами, підтримку інвесторів. 

Також передбачена підтримка заходів з ресурсоефективності, розвитку виробничої та ринкової інфраструктури, впровадження інновацій тощо.

Було окреслено пріоритети з адаптації законодавства до вимог європейського і міжнародного права у напрямку технічного регулювання та інноваційної політики. У пропозиціях сформовано перелік заходів із комерційного та торговельного захисту вітчизняного виробника, захисту його від недоброякісної конкуренції, зростаючого імпорту тощо.

За словами Олексія Любченка, в Міністерстві активізують діяльність із зазначених напрямків. Він наголосив на важливості чути побажання та проблеми підприємців щодо покращення бізнес-клімату в Україні. 

Представники Ради Бізнесу схвально оцінили ініціативу Першого віце-прем'єр-міністра та висловили готовність до співпраці. 

Під час зустрічі розглядалися питання з детінізації економіки, лібералізації та осучаснення трудового законодавства, формування Ради громадського контролю при новоствореному Бюро економічної безпеки (БЕБ), удосконалення процесу державних закупівель тощо.

Мінекономіки налагоджує плідну співпрацю із бізнес-об’єднаннями та їхніми учасниками, залучає підприємницький актив до визначення пріоритетних напрямів державної політики, вироблення ефективних управлінських рішень та їх реалізації.