Міністерство економіки України

Україна чекає від ЄБРР інвестицій на 3 мільярди євро до кінця 2023 року, - Юлія Свириденко в Лондоні
Україна чекає від ЄБРР інвестицій на 3 мільярди євро до кінця 2023 року, - Юлія Свириденко в Лондоні
28.11.2022 | 19:38 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з президентом Європейського банку реконструкції та розвитку Оділь Рено-Бассо в Лондоні обговорили усі можливі шляхи допомоги з боку ЄБРР у подоланні енергетичної кризи, яка зумовлена агресією росії.

«Нещодавнє рішення про фінансування проектів «Укренерго» у розмірі 372 млн євро, до яких також входять грантові кошти уряду Королівства Нідерландів, є особливо вчасним і актуальним для проведення швидкого ремонту пошкоджень, спричинених масованим бомбардуванням», - наголосила Перший віцепрем'єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Під час зустрічі обговорювалися додаткові заходи, які можуть бути реалізовані банком в Україні, зокрема у сфері енергоощадності.

Головною темою розмови стала стратегія присутності ЄБРР в Україні. Досвід допомоги у фінансуванні проектів цього року дозволяє збільшити масштаби діяльності ЄБРР в Україні. Амбітність цілей ЄБРР та Уряду дозволить реалізувати інвестицій у сумі до 3 млрд євро вже наступного року.

Уряд робить все аби посилити ефективність роботи з банком, зокрема у зміцненні політик, які безпосередньо впливають на реалізацію проектів в Україні, передусім у сфері корпоративного управління державними компаніями, які є клієнтами ЄБРР.

Також вона проінформувала пані Оділь Рено-Бассо, що зараз Уряд робить ставку на розвиток таких пріоритетних галузей як цифрова економіка, сільське господарство, у тому числі переробка та харчова промисловість, металургія.

Крім того сторони також працюють над координацією роботи з іншими партнерами і обговорили підготовку до проведення наступних конференцій щодо відбудови у Парижі та Лондоні.