Міністерство економіки України

Зустріч з послами країн Великої сімки
“Відбудова України - наша спільна мета з партнерами із G7”, - Юлія Свириденко на зустрічі з послами країн Великої сімки
28.10.2022 | 12:23 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

У Києві відбулася зустріч Першого віцепрем’єр-міністра, Міністра економіки України Юлії Свириденко з дипломатичними представниками країн Великої сімки. Ключовою темою обговорення стала відбудова нашої держави та співпраця у цьому питанні з міжнародними партнерами.

Серед учасників зустрічі - Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен, Надзвичайний і Повноважний Посол Франції Етьєн де Понсен, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади Лариса Ґаладза, Надзвичайний і Повноважний Посол Італії П'єр Франческо Дзадзо, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі, політичний радник посла Великої Британії Ніколас Фултон, Заступник Голови Місії у Посольстві США Крістофер Сміт, заступник голови Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло

З українського боку до зустрічі також доєдналися заступники міністра економіки Надія Бігун та Олександр Грибан

“Відновлення та відбудова України - наша спільна мета з партнерами та друзями з G7. Адже той, хто вже сьогодні інвестує в Україну - інвестує у майбутнього члена ЄС та надійного партнера на міжнародній арені. Для максимального прискорення та ефективності відбудови на зустрічі з послами обговорили більшу залученість країн Великої сімки до спільних програм разом з Урядом України та Міністерством економіки зокрема. Ми вбачаємо потенціал цієї співпраці - в участі у грантових програмах підтримки малого та середнього бізнесу. Тож закликали уніфікувати програми підтримки українського Уряду з програмами підтримки урядових агенцій країн Великої сімки”, - зазначила за підсумками зустрічі Юлія Свириденко

Також на порядку денному була мобілізація більших ресурсів Експортно-кредитних агенцій країн Великої сімки та перспектива більш довгострокових інструментів, що здатні посилити прямі інвестиції в країну. Йшлося також про убезпечення інвестицій - можливість розробки механізмів гарантування політичних ризиків, які можуть бути розширені до покриття військових ризиків.

“Ми поінформували партнерів про наш прогрес у взаємовідносинах зі Світовим банком. Зокрема, стосовно використання частини трастового фонду на підтримку відновлення України, для перестрахування ризиків Багатостороннім агентством з гарантування інвестицій (MIGA). Посли країн Великої сімки погодилися, що цей інструмент є вдалим. І зазначили, що пропонують нам поставити саме MIGA у авангард процесу гарантування інвестицій. Практичний прогрес у цьому питанні дозволить країнам стимулювати власні ЕКА, орієнтуючись на MIGA як на вдалий приклад”, - розповіла Юлія Свириденко.

Ще однією важливою темою зустрічі стала тема зниження енергозалежності України, досягнення кращого рівня енергоефективності та потенційне використання системи міжурядових угод у програмах термомодернізації

“Задля цього може використовуватися обладнання та виробники країн Великої сімки, однак має зберігатися високий рівень локалізації в Україні, не нижче 30%”, - пояснила Міністр.

Нині в Україні є високий запит на реалізацію енергосервісних контрактів (ЕСКО), в рамках чого Уряд просить країни G7 розглянути можливість виділення окремого підрозділу підтримки саме на цей напрямок. За попередніми розрахунками, сьогоднішня потреба в Україні становить як мінімум 8 млрд гривень на енергоефективні заходи за ЕСКО.

Нагадаємо, що Уряд вже має приклади успішних міжурядових угод зі світовими партнерами. Зокрема, підписану Рамкову угоду з урядом Республіки Австрія на пів мільярда євро. Нині тривають перемовини з Республікою Корея, також було ініційовано подібний діалог з Урядом Франції. Тож Україна розраховує, що термомодернізація надалі стане частиною міжурядових угод.