Міжурядова українсько-турецька комісія з торговельно-економічного співробітництва працює над збільшенням двосторонньої торгівлі та інвестицій
12.05.2016 | 10:50 | Прес-служба Мінекономрозвитку

12 – 13 травня 2016 року в Києві проходить Десяте спільне засідання Міжурядової українсько-турецької комісії з торговельно-економічного співробітництва під співголовуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка та Міністра національної оборони Турецької Республіки Ісмета Йилмаза.

«Окрему увагу буде приділено питанням розширення двостороннього  співробітництва у сфері економіки та інвестицій, диверсифікації та збільшення обсягів двосторонньої торгівлі. Туреччина є одним із найбільших торговельних партнерів України. Так, за даними Державної служби статистики України у 2015 році Туреччина посіла 2-ге місце серед країн світу за обсягами українського експорту та 5-е місце за обсягами товарообігу (1-е місце серед країн Близькосхідного регіону), який склав 3 млрд 622,9 млн доларів США», - зазначила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська.

Проведення засідання Комісії є логічним продовженням реалізації домовленостей, досягнутих у ході П’ятого засідання Стратегічної ради високого рівня у рамках офіційного візиту Президента України Петра Порошенка до Турецької Республіки у березні цього року.

«Нам необхідно відстоювати інтереси українських експортерів на зовнішніх ринках, у тому числі - Туреччини. І з цією метою, у рамках підготовки Комісії, ми зробили анкетування щодо потреб, проблем та пропозицій експортерів, які здійснюють бізнес-діяльність з Туреччиною та які будемо обговорювати під час проведення Комісії», - підкреслила Наталія Микольська.

Довідково

12 травня 2016 року в рамках засідання відбудуться консультації на рівні експертів. 13 травня планується проведення двосторонніх зустрічей співголів Комісії. Цього дня також очікується спільне пленарне засідання, під час якого передбачено підписання спільного Протоколу за результатами Комісії, а також Програми реалізації Меморандуму про наміри між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки щодо співробітництва у сфері технічних регламентів, стандартизації, метрології, оцінки відповідності і захисту прав споживачів на 2016 – 2018 рік.