Тарас Качка обговорив з експертами Європейської Комісії подальші кроки щодо підготовки України до «промислового безвізу»
08.06.2021 | 13:57 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

8 червня заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка взяв участь в онлайн зустрічі із заступницею Генерального директора Генерального директорату Європейської Комісії «Внутрішній ринок, промисловість, підприємництво і МСП» (DG GROW) пані Мейв Руте.

Сторони обговорили актуальні питання співробітництва, окреслили графік роботи низки робочих груп Діалогу високого рівня Україна – ЄС щодо горизонтальних питань та окремих секторів промисловості, зокрема, енергетичного та залізничного машинобудування і текстильної промисловості. До кінця 2021 року відбудуться засідання робочих груп з промисловості та технічних бар’єрів у торгівлі. Робоча група з питань МСП буде проведена у більш розширеному форматі, за участю новоутвореної ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту».

Тарас Качка відзначив прогрес попередньої оціночної місії ЄС щодо готовності інфраструктури якості України з метою підготовки до укладення Угоди АСАА, наголосив на важливих аспектах подальшої співпраці з Європейським Союзом і якнайшвидшого переходу до «промислового безвізу» з ЄС.

«Ми вдячні нашим європейським партнерам за системну підтримку України на шляху до укладання «промислового безвізу». Незабаром ми зможемо перейти до другої фази офіційного оцінювання окремих складових української інфраструктури якості. Також ми зацікавлені у розвитку транспортної системи для газу і водню, виробництва блакитного та зеленого водню, використовуючи наші потужності ядерної електроенергії. Сподіваюся, що наш діалог з розвитку цих напрямів буде продовжуватись», - зазначив Тарас Качка.

Також сторони торкнулися питань підготовки Конференції високого рівня Україна – ЄС зі стратегічного партнерства у видобувній сфері, а також можливостей, які відкриваються для України в рамках імплементації Водневої стратегії ЄС.