UA | EN
Микольська
У Житомирі відбувся “Експортний день”
13.03.2018 | 16:42 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Сьогодні, 13 лютого, понад 110 підприємців регіону зібралось на відкритий діалог з представниками влади під час “Експортного дня” у Житомирі.

 В рамках “Експортного дня”, організованого Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Офісом з просування експорту, за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Житомирської ОДА, відбулось виїзне засідання Ради з просування експорту при Мінекономрозвитку.   під головуванням  заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торгового представника Наталії Микольської, за участі інших представників центральних та місцевих органів влади.

«Експорт просувається не лише за допомогою політики, а й конкретними діями. Тому Мінекономрозвитку та Офіс з просування експорту проводять торгові місії, де під парасолькою Уряду відкриваються ринки нашим експортерам, бо експорт - це двигун економіки», - зазначила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торговий представник Наталія Микольська. Вона закликала місцевий бізнес бути проактивним: "Якщо є проблема - звертайтесь до Мінекономрозвитку. Плануєте вихід на іноземний ринок - контактуйте з Офісом з просування експорту. Ми відкриті до діалогу та ваших конструктивних пропозицій".

За словами Торгового представника України, майданчиком для постійного діалогу між владою та бізнесом буде Рада з міжнародної торгівлі, запуск роботи якої заплановано вже на кінець березня цього року.

“Підтримка бізнесу в регіонах є одним з пріоритетів діяльності Офісу з просування експорту. Завдяки “Експортним дням” та виїзним засіданням Ради з просування експорту, ми маємо можливість почути потреби бізнесу на місцях та разом з представниками органів влади в ході відкритого діалогу з бізнесом прийти до спільних рішень, розказати бізнесу про інструменти для розвитку експортного потенціалу, які пропонує Офіс“, - зазначила керівник Офісу з просування експорту Мар’яна Каганяк.

В рамках “Експортного дня” бізнес також мав можливість дізнатися  про систему державної підтримки та посування експорту, зокрема, створення Експортно-кредитного агентства, Державної установи «Офіс з посування експорту”, запуск Ради з міжнародної торгівлі, розробку секторальних експортних стратегій. Також обговорили можливості, які пропонує експортерам Офіс з посування експорту, зокрема механізм участі у Міжнародних публічних закупівлях та використання мережі Enterprise Europe Network для пошуку партнерів за кордоном. Докладніше про ці інструменти можна дізнатися на сайті Офісу (www.epo.org.ua).

Довідково

Офіс з просування експорту – консультативно-дорадчий орган  при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, покликаний допомагати українському бізнесу у виході на зарубіжні ринки, шляхом розвитку їх експортних компетенцій.

Експортна статистика
За перші два місяці 2018 року експортний товарообіг Житомирської області склав 126,64 млн дол., що перевищив минулорічний показник на 45,9%. Наразі область має 113 країн-партнерів, основним з яких є Європейський Союз  (80 млн дол.), зокрема, Польща, Німеччина, Румунія, Італія, Угорщина.

В товарній структурі зовнішньої торгівлі Житомирщини основні позиції займає деревина та вироби з неї (18,8%), продукти рослинного походження (18,7%), машини, обладнання та механізми (17,5%), текстильні матеріали та текстильні вироби (9,1%), не дорогоцінні метали та вироби з них (7,5%), вироби з каменю, гіпсу та цементу (7,4%).