Міністерство економіки України

єОселя: 40% заявників, які визначилися з пропозицією банку-партнера, вже отримали кредит на придбання житла
29.03.2024 | 15:26 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

За програмою єОселя квартири та будинки придбали вже понад 8,5 тисяч українських родин. Загальна сума виданих іпотечних кредитів становить більш як 13 млрд грн. Важливо, що кредити за програмою отримали 40% заявників, які в застосунку Дія прийняли попередню пропозицію від банку-партнера програми.

«Програма єОселя має суттєву соціальну та економічні складові та є одним з інструментів реалізації політики «Зроблено в Україні». Шляхом збільшення попиту на житло ми стимулюємо вітчизняних будівельників та підтримуємо українського виробника. Плануємо, що цього року кредити за програмою отримають принаймні 12 тисяч родин. І постійно працюємо над тим, щоб українці мали кращі можливості поліпшити свої житлові умови за допомогою єОселі. Нині маємо вже вісім банків, які долучилися до реалізації програми. А отже вибір пропозиції від банків-партнерів буде ще більшим», - зазначає Перший віцепрем’єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Загалом, за інформацією «Укрфінжитла», з початку старту програми єОселя заявки на участь подали понад 160 тисяч родин. Як уточнюють в компанії, з них визначились та обрали попередню пропозицію від банку-партнера програми – 20 тисяч. 

Нагадаємо, що програма єОселя почала свою роботу в жовтні 2022 року. Реалізовують програму Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ «Укрфінжитло». Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк,  Sense Bank та Банк Кредит Дніпро.

Скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом та силовиків, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших  категорій — учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян — ставка іпотеки становить 7%.