Міністерство економіки України

Надання мікрогрантів у великих масштабах є ключовим інструментом для економічної стійкості України, - Тетяна Бережна
18.11.2022 | 18:09 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Надання грантової підтримки малому та середньому бізнесу за урядовою програмою єРобота у великих масштабах забезпечить стійкість економіки та сприятиме поверненню українців додому. Про це заявила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна під час виступу на Конференції української діаспори “Партнерство для гуманітарного реагування та економічного відновлення”. 

“Ми вважаємо, що надання мікрогрантів у великих масштабах є ключовим інструментом для економічної стійкості українського народу. Коли доступ до фінансів обмежений в умовах війни, надання людям фінансів для забезпечення їхньої економічної діяльності є найефективнішим інструментом загального економічного відновлення. Окрім того, мікрогранти для малого бізнесу – це добре відпрацьована методика підтримки переселенців та осіб, які повернулися на деокуповані території”, - сказала Тетяна Бережна.

Вона нагадала, що Уряд ще в липні запустив низку грантових програм єРобота, серед яких найбільшим попитом користується програма “Власна справа”. За цією програмою українці можуть отримати грант до 250 тис грн (до 6000 євро) на започаткування чи розвиток свого бізнесу і найняти щонайменше двох працівників. 

За понад чотири місяці дії програми надійшло майже 14 тисяч заявок на мікрогранти, 2151 з яких визнано успішною. Нині майже 1000 людей вже отримали кошти на свої рахунки на загальну суму 212 млн грн.

Заступниця міністра економіки подякувала українській діаспорі за допомогу у протистоянні України збройній агресії росії та підтримку української економіки та українців, в тому числі вимушено переселених громадян в Україні та за кордоном. А також закликала їх знайти можливість виділити фінансові ресурси для реалізації програми єРобота, зазначивши, що архітектура програми передбачає можливість залучення будь-яких джерел, включаючи благодійні внески, гуманітарну допомогу, гранти, подарунки, міжнародну допомогу тощо.

“У найближчі місяці підтримка економічної активності українського малого та середнього бізнесу буде особливо важливою для української економіки. Ми вважаємо, що грантова програма має бути загальнонаціональною та масовою, щоб відповідати нинішньому імпульсу мобілізації українського суспільства”, - наголосила Тетяна Бережна.