Міністерство економіки України

Мінекономіки та учасники зернового ринку узгодили граничний обсяг пшениці для експорту
30.03.2020 | 19:34 | Прес-служба Мінекономіки

Сьогодні, 30 березня, Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства разом з учасниками зернового ринку підписали документ про встановлення граничного обсягу пшениці, який може бути експортованим у 2019/2020 маркетинговому році, тобто до 30 червня 2020 року - на рівні 20,2 млн тон. Документ має на меті забезпечити прогнозованість експорту, стабільність ринку зерна всередині країни, а також запобігти підвищенню цін на борошно. 


Від учасників зернового ринку додаток до Меморандуму про взаєморозуміння підписали: Американська торговельна палата в Україні, Українська зернова асоціація, Європейська Бізнес Асоціація, Міжнародна Асоціація торгівлі зерном та кормами (GAFTA), ГС «Всеукраїнський аграрний форум», ГС «Борошномели України». Від Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства – Міністр Ігор Петрашко.


«Україна залишається стабільним та надійним партнером постачання зерна на зовнішні ринки. Традиційно у нашій країні продовольчої пшениці виробляється більше, ніж споживається, тому ми можемо гарантувати як внутрішню продовольчу безпеку, так і забезпечувати продовольством увесь світ. Водночас з огляду на швидкий розвиток подій, ми будемо ретельно моніторити темпи експорту пшениці і у разі суттєвого перевищення вчасно вживати необхідних заходів для забезпечення національної продовольчої безпеки», - повідомив Міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко. 


Станом на 26 березня за даними Державної фіскальної служби з України  було експортовано пшениці, суміші пшениці та жита з борошном у перерахунку на зерно майже 18 млн тон, з них продовольчої пшениці (з борошном у перерахунку на зерно) 11,1 млн тон. Річна потреба внутрішнього ринку у продовольчій пшениці в Україні становить 4,8 млн тон.


Довідково
Зерновий меморандум укладається щороку з 2011 року. Нинішній меморандум був підписаний 3 жовтня 2019 року і передбачає взаємодію учасників ринку зерна, обмін інформацією, здійснення моніторингу зернового ринку. Документ схвалений сторонами Меморандуму сьогодні являє собою додаток до Момерандуму.