Міністерство економіки України

єОселя: Понад 7 000 українських родин взяли кредити на придбання житла
єОселя: Понад 7 000 українських родин взяли кредити на придбання житла
05.02.2024 | 14:48 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Понад 7 000 українських родин взяли кредити на придбання житла за програмою єОселя на загальну суму 10,7 млрд грн від початку дії програми. 62% з них - військовослужбовці за контрактом та силовики. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.

“Від початку дії програми єОселя кредити на придбання житла взяли вже понад 7 000 українських родин на 10,7 млрд грн. 62% з них - військовослужбовці за контрактом та силовики, 11% - педагоги та науковці, 9% - медики. Нагадаю, що представники цих професій можуть взяти кредит під 3%. В той же час 18% позичальників - українці, які не мають власного житла, або хочуть покращити житлові умови - вони взяли кредит на умовах масової іпотеки - під 7%. Найбільше кредитів взяли мешканці Київської області та міста Києва, а також Львівської, Вінницької, Волинської, Одеської, Рівненської областей. Користується єОселя попитом і в прифронтових регіонах - кредити на купівлю житла беруть також в Запорізькій та Миколаївській областях. Зазначу, що з минулого тижня за програмою можна взяти кредит на придбання не лише квартир, а й приватних будинків та таунхаусів”, -  зазначила Надія Бігун.

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 144 кредити на 232 млн грн, серед яких:

  • кредити під 3% отримали 80 військовослужбовців та силовиків, 11 педагогів, 10  медиків та 1 науковець;
  • кредити під 7% отримали 37 українців без власного житла та 5 ВПО.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (105 кредитів) та у забудовника (31). Також 8 українців взяли кредити на купівлю квартири, яка будується.

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

Київської області - 40;

міста Києва - 29;

Львівської області - 9;

Одеської області - 8;

Рівненської та Хмельницької областей - по 7.

Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших  категорій - учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян - ставка іпотеки становить 7%. 

Довідково:

Програма єОселя почала свою роботу в жовтні 2022 року. Реалізовують програму Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ “Укрфінжитло”. Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк та Sense Bank.