Як енергоефективність зменшує негативний вплив промисловості на довкілля
22.09.2021 | 17:00 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Мінекономіки спільно з партнерами продовжує комунікаційну кампанію спрямовану на підвищення енергоефективності  українських підприємств.

У рамках реалізації проєкту технічної співпраці «Консультування підприємств щодо енергоефективності» було проведено опитування серед компаній. 71% опитаних назвали високу вартість енергоресурсів стимулом для впровадження енергоефективних заходів. При цьому майже 32% вказали, що зниження негативного впливу виробництва на довкілля поки не є достатньо мотивуючим фактором. Більшість опитаних надали йому «середню» оцінку.

Енергоефектиівність  та корпоративна соціальна відповідальність – потужний тренд, що тільки набирає обертів в українському бізнесі.

Таким чином, підприємства не тільки зменшують витрати на виробничі ресурси, а й нарощують репутаційний капітал, створюючи можливості до зниження впливу на довкілля. За результатами досліджень, проведених проєктом, найбільший ефект зниження викидів СО2 еквіваленту (у кілограмах) на одну тисячу гривень інвестицій мають такі заходи:

✔ налаштування режимів роботи технологічного обладнання — 825 кг СО2 екв;

✔ утилізація тепла від компресорів — 755 кг СО2 екв;

✔ оптимізація системи розподілення стисненого повітря — 590 кг СО2 екв;

✔ оптимізація режимів роботи та завантаженості компресорів — 490 кг СО2 екв.

Докладніше про те, що стимулює українські підприємства витрачати ресурси ощадливо, читайте тут:  https://bit.ly/2WKEmHt