Міністерство економіки України

Качка 8-ме засідання Підкомісії Україна-КНР
Україна та КНР поглиблюватимуть співпрацю в галузі сільського господарства
23.06.2021 | 14:22 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

23 червня відбулося Восьме засідання Підкомісії з питань співробітництва у галузі сільського господарства Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки.

Захід відбувся під головуванням заступника Міністра економіки України – Торгового представника України Тараса Качки та заступника Міністра сільського господарства і сільських справ КНР Ма Юсянь. 

До складу української делегації увійшли перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька, представники Мінекономіки,  Міністерства закордонних справ України та Державного агентства меліорації та рибного господарства України. 

«Китай є найважливішим стратегічним партнером України в Азії, з яким ми системно розвиваємо співпрацю в аграрній сфері. Зокрема, 4 місяці 2021 року демонструють рекордні обсяги торгівлі продукцією АПК з Китаєм. Товарообіг аграрною продукцією за цей період збільшився на 33,4% до $5,7 млрд у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року. Ми зацікавлені у подальшому нарощенні торгівлі та диверсифікації продукції, яку Україна експортує до Китаю», - зазначив заступник Міністра Тарас Качка.

Також заступник Міністра зазначив, що крім торговельного, Україна має великий науковий потенціал, розвинуту інфраструктуру, вигідне географічне положення на перетині основних транспортних шляхів між Європою та Азією, що робить Україну привабливою для інвестування та поглиблення співпраці в аграрній галузі.

Серед іншого, українська сторона поінформувала про заходи, які здійснюються Урядом України в рамках відкриття ринку землі, що є одним з пріоритетів держави, покликаного надати імпульс розвитку економіки, фермерства і аграрного комплексу країни.

Сторони обговорили питання співробітництва у сфері рибного господарства, інвестиційної і науково-технічної співпраці у сфері сільського господарства.

Сторони також обговорили розвиток інвестиційного співробітництва в агропромисловому комплексі під егідою реалізації двосторонньої Програми співпраці з розвитку «Економічного поясу Шовкового шляху».