Міністерство економіки України

Demining Bootcamp
Інновації, що можуть прискорити гуманітарне розмінування. Учасники другого Demining Bootcamp представили свої розробки
15.03.2024 | 10:00 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

15 нових команд взяли участь в другому Demining Bootcamp в рамках акселераційної програми підтримки інновацій у гуманітарному розмінуванні, яка реалізується за ініціативи Міністерства економіки України спільно із Київською школою економіки. 

«Перший Demining Bootcamp засвідчив, що запит на інновації є. Він відбувся лише кілька місяців тому, а окремі його учасники вже мають хороші результати: одні тестують зібрану власноруч машину для розмінування, інші – отримали грант НАТО. Завдання Міністерства економіки – створити середовище, де будуть народжуватися технології світового рівня, які б допомогли пришвидшити очищення території України. Міністерство запустило програму компенсації за розмінування с/г ділянок і це буде додатковим поштовхом для ринку шукати нові технології», - зазначив у своєму виступі перед учасниками буткемпу заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.    

Учасники представили журі кілька десятків розробок, які потенційно можуть допомогти швидше та якісніше проводити обстеження, розміновувати земельні ділянки, у тому числі зі складним рельєфом. Один із представлених проєктів – машина, яка спроможна розміновувати лісопосадки. Це зазвичай одні із найскладніших для очищення ділянки і сільгоспвиробники потенційно можуть бути зацікавлені у використанні такої технології. Важливо, що більшість прототипів значно дешевші у виготовленні за іноземні аналоги.  

«Ми не можемо чекати десятки років, які потрібні для розмінування на думку іноземців, що працювали в інших війнах. Ми не погоджуємось, що розміновувати можна тільки повільно. Українці створять технологічні компанії, які будуть розміновувати поля, ліси, і міста в рази швидше. Для цього ми застосуємо технології, зберемо команди та знайдемо фінансування. Наша мета - створити умови в Україні для фінансування нових компаній з боку держави, приватного ринку і донорів. А також забезпечити комплаєнс, правильну юридичну структуру та аудит, щоб після перемоги наші проєкти могли успішно працювати по всьому світу», - Тимофій Милованов, президент Київської школи економіки.

Своїм досвідом із новими командами ділилися учасники першого буткемпу, які вже пройшли шлях доопрацювання своїх прототипів, пошуку партнерів і потенційних замовників, виготовлення пілотних машин для випробування.

Прийом заявок на акселераційну програму триває. Реєстрація для участі в програмі доступна за посиланням.

Нагадаємо, що учасники програми матимуть змогу скласти індивідуальну дорожню карту у супроводі менторів та експертів, отримати підтримку при розробці бізнес-моделі та плану розвитку бізнесу від ідеї чи прототипу до сертифікованого виробу чи технології.