Міністерство економіки України

Прагнемо, щоб найсучасніші передові технології світу в комунальній сфері були реалізовані в Україні, - Юлія Свириденко на зустрічі з SUEZ в Парижі
Прагнемо, щоб найсучасніші передові технології світу в комунальній сфері були реалізовані в Україні, - Юлія Свириденко на зустрічі з SUEZ в Парижі
12.12.2022 | 16:48 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Україна сподівається на участь провідних світових компаній у відбудові нашої держави. Про це йшлося під час зустрічі Першого віцепрем’єр-міністра – Міністра економіки України Юлії Свириденко з керівництвом французької компанії SUEZ, що є одним із світових лідерів у сфері водного господарства та переробки й утилізації відходів.

У зустрічі зі сторони SUEZ узяли участь Старший віце-президент компанії Вінсан Менюе та Голова Міжнародного розвитку Тімоте Каргіль.

 «Російська агресія призвела до значних руйнувань цивільної інфраструктури України. Є великі проблеми з водопостачанням на звільнених територіях, в регіонах, де велись активні бойові дії. Особливо це актуально для півдня та сходу України: Херсонська, Запорізька, Миколаївська, Харківська, Луганська та Донецька області. Обсяг робіт надзвичайно великий. Але ми все відновимо, і сподіваємося на участь SUEZ у цій роботі.

Інший напрямок, де нам був би цікавий досвід та можливості компанії – поводження з відходами. Україна розвиватиме «зелену» економіку на ключових принципах ЄС. І ми прагнемо, щоб найсучасніші передові технології, що існують у світі, були реалізовані в нашій країні», - зазначила Юлія Свириденко.

Під час зустрічі української делегації з керівництвом SUEZ були обговорені можливості участі компанії у проектах:

  • з відновлення та будівництва об’єктів водопостачання та очисних споруд;

  • будівництва підприємств з переробки відходів;

  • відновлення екологічного стану земель, водних ресурсів, захисту екосфери;

  • інвестиції у рамках індустріальних парків. 

Зокрема, як зазначила Юлія Свириденко, Міністерство економіки України за підтримки проекту технічної допомоги UNIDO та за участі зацікавлених центральних органів виконавчої влади формує політику сприяння запровадженню в Україні моделі екоіндустріального парку.

У свою чергу французька сторона виявила зацікавленість у співпраці, зокрема за механізмами державно-приватного партнерства (ДПП). 

Як було зазначено українською стороною, наша держава постійно працює над удосконаленням та розвитком існуючих механізмів ДПП. Зокрема, цього року Президентом було підписано зміни до Бюджетного кодексу щодо врегулювання бюджетних відносин під час реалізації договорів, укладених в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійних договорів (законопроект №5090). Рішення дозволяє набагато ширше використовувати механізми ДПП. А саме запроваджує механізм, який реалізується на об’єктах, що не геренують дохід. Це дуже важливо для об’єктів соціальної інфраструктури.

Також цей механізм дозволяє здійснювати довгострокове боргове планування як на рівні держави, та і на рівні муніципалітетів, які потенційно можуть стати активними гравцями у сфері ДПП. А у Верховній Раді вже зареєстрований законопроект, який значно спрощує механізми реалізації проектів ДПП і потенційно здатний зменшити строк розгляду проектів по концесії з 18 до 7 місяців.

Крім того, під час зустрічі сторони обговорили потенційне залучення Благодійного фонду FONDATION SUEZ до участі у грантових проектах єРобота, які реалізує український Уряд. 

Представники SUEZ при цьому зазначили, що  допускають використання коштів у цьому напрямку, оскільки вбачають у запропонованих грантових механізмах значний елемент доданої вартості для розвитку ВВП та економіки України в цілому.

Довідково:

SUEZ працює в сфері водного господарства та управління відходами, вже більше 160 років надаючи послуги, які покращують якість життя. Компанія діє в 40 країнах світу та має 35 тисяч співробітників.

У 2021 році SUEZ виробила питну воду для 66 мільйонів людей у всьому світі та надала інші послуги ще для понад 33 мільйонів людей. Група генерує з відходів 3,6 ТВт/год (тобто 3,6 млрд кВт/год) енергії на рік.