Міністерство економіки України

Внесено зміни до Переліку видів господарської діяльності, які не можуть провадитись на підставі декларації
14.07.2022 | 08:56 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

07.07.2022 Урядом прийнято постанову № 778 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2022 р. № 314», якою:
1. Доповнено перелік видів господарської діяльності, які не можуть провадитися на підставі подання декларації, видами господарської діяльності у сферах:

  • медичної практики; 
  • виробництва і обігу лікарських засобів;
  • ринків капіталу; 
  • енергетики, тепло/водо/газопостачання, що ліцензуються НКРЕКП;
  • спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв’язку; 
  • зони відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення; 
  • ввезення/вивезення об’єктів тваринного та рослинного світу; 
  • імпорту та експорту зразків видів дикої фауни і флори.

2. Доповнено дозвільними документами перелік документів, що дають право на провадження видів господарської діяльності у сферах: автомобільних перевезень; культивування рослин, психотропних речовин і прекурсорів; банківської діяльності, діяльності з надання фінансових послуг; криптографічного захисту інформації (крім послуг електронного цифрового підпису) та технічного захисту інформації;
3. Скасовано вимогу для органів ліцензування, дозвільних органів та суб’єктів надання публічних (електронних публічних) послуг розміщувати на своїх офіційних сайтах переліки поданих декларацій.

Довідково:
В експлуатацію введено систему подання декларацій через Портал Дія. 
Таким чином, норма пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 18.03.2022 № 314, відповідно до якої до введення в експлуатацію системи подання декларацій через Єдиний державний веб-портал електронних послуг суб’єкти господарювання подають декларації до Міністерства економіки, втратила актуальність.
Натомість, вступили в силу норми постанови, відповідно до яких декларація може бути подана за вибором суб’єкта господарювання незалежно від задекларованого (зареєстрованого) місцезнаходження (місця проживання), місця провадження господарської діяльності або місцезнаходження відповідного об’єкта:

  • в електронній формі - через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, зокрема засобами мобільного додатку Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (у разі подання декларації фізичною особою - підприємцем);
  • у паперовій формі - через центр надання адміністративних послуг з подальшою передачею органам ліцензування, дозвільним органам та суб’єктам надання публічних (електронних публічних) послуг через Єдиний державний веб-портал електронних послуг. Після внесення інформації до Єдиного державного веб-порталу електронних послуг декларація повертається заявнику.

Декларацію в електронній формі можна подати за лінком: https://diia.gov.ua/services/yedeklaraciya.
З питань подання декларації в електронній формі звертайтеся до Міністерства цифрової трансформації України або за лінком: https://diia.gov.ua/faq.