Міністерство економіки України

Словаччина
Україна та Словаччина прискорюють реалізацію трьох масштабних проєктів в енергетиці та логістиці, - Юлія Свириденко в Ужгороді
21.03.2024 | 15:37 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Україна та Словаччина поглиблюють співпрацю щодо пасажирських та вантажних залізничних перевезень, модернізації транскордонних пунктів пропусків для пішохідного та автомобільного сполучення, а також посилюють енергетичну безпеку обох країн. Такі питання міжурядової співпраці обговорили Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко та віцепрем'єр із відновлення, стійкості та використання єврофондів Словаччини Петер Кмец на зустрічі в Ужгороді.

«Під час зустрічі зі словацькими колегами обговорили конкретні проєкти, які потенційно можуть бути реалізовані завдяки інвестиційному механізму в рамках Ukraine Facility. Зокрема, розмова йшла про завершення реконструкції міждержавного електричного інтерконектора «Мукачево — Вельке Капушани», завдяки чому ми об’єднаємо наші національні електромережі. Це дозволить зробити нашу енергетичну систему більш стійкою. Також говорили про запуск пасажирського залізничного сполучення «Київ-Кошице». Наразі зі сторони України залізнична інфраструктура вже готова, тому працюємо над тим, аби прискорити підготовку залізничної інфраструктури зі словацької сторони», - наголосила Юлія Свириденко.

Ще однією темою для обговорення стала модернізація автомобільного та пішохідного пункту пропуску. Завершення реконструкції його пасажирської зони дозволить розділити рух пасажирського транспорту, автобусів та вантажівок, що має суттєво збільшити вантажопотік.

«Втілення всіх цих проєктів зробить нашу економіку більш самостійною та стійкою, а також допоможе розширити експортні спроможності та покращити логістику для українських громадян та  бізнесу», - підсумувала результати зустрічі Юлія Свириденко.

За її словами, ці проєкти є наріжними для розвитку України та Словаччини. Їх реалізація можлива лише за тісної взаємодії урядів.

Також вона закликала українські бізнеси готувати свої проєкти для отримання їхнього фінансування в рамках програми Ukraine Facility. 

«Доступ до фінансування в рамках програми Ukraine Facility матимуть компанії будь-якої форми власності – приватні, публічні або державні. Головне, щоб вони були готові інвестувати у пріоритетні сектори економіки. Це хороший шанс розширити, модернізувати чи створити бізнес. Коштів на ці цілі зарезервовано достатньо, тож ми чекаємо на якісні інвестиційні проєкти від українського бізнесу», - додала Юлія Свириденко.