МРГ
МРГ під керівництвом Юлії Свириденко рекомендувала санкції проти незаконного експлуатанта ЗАЕС та молодіжних лідерів з рф
18.10.2022 | 11:26 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Міжвідомча робоча група (МРГ) з питань реалізації державної санкційної політики розглянула та рекомендувала до подачі на розгляд Уряду запровадження санкцій проти новоствореного АТ «Експлуатуюча організація Запорізької АЕС» (росія) та проти керівників російських молодіжних організацій, які підтримують агресію.

Відповідне рішення ухвалено на засіданні МРГ.

«Росія продовжує не тільки війну против України, але й «спеціальну грабіжницьку операцію»: окупанти вивозили з тимчасово окупованих територій зерно, метал, техніку. А тепер намагаються вкрасти Запорізьку АЕС. Але на будь-які спроби привласнити майно української держави ми діятимемо відповідно жорстко», - пояснює голова МРГ, Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Проєкт розпорядження щодо запровадження санкцій проти «Експлуатуючої організації ЗАЕС» розроблено Міністерством енергетики України. Після доопрацювання його буде подано на розгляд Уряду, а далі - РНБОУ.

Довідково: АТ «Експлуатуюча організація Запорізької АЕС» (росія) була створена 3 жовтня 2022 р. Її засновником вказано АТ «Концерн Росенергоатом», що входить до складу держкорпорації «Росатом».

Також на засіданні МРГ було рекомендовано до розгляду Урядом з подальшим поданням на розгляд РНБО пакет санкцій проти керівників молодіжних організацій держави-терориста. Зокрема, організацій, які мають відвертий військово-пропагандистський характер діяльності.

Пакет санкцій проти молодіжних лідерів, підготовлений Міністерством молоді та спорту України, буде подано на розгляд РНБОУ найближчим часом. У переліку – 33 особи.

Нагадаємо, раніше Уряд запропонував РНБО розглянути застосування санкцій проти російської державної корпорації «Росатом». А також проти пов’язаних з нею більш ніж 350 юридичних осіб. Йдеться про підприємства та організації, що входять до складу «Росатому», та їхніх дочірніх компаній, що розташовані як на території держави-агресора, так і за її межами. Відповідний проєкт рішення був перед цим розглянутий на засіданні МРГ.