Міністерство економіки України

Володимир Кузьо
Майже три чверті учасників платформи UBC вже інвестують в українську економіку або розглядають таку можливість, - Володимир Кузьо
19.03.2024 | 09:00 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Міністерство економіки України та великий бізнес розпочали роботу над втіленням інвестиційних проєктів в перспективних секторах української економіки, а також обговорили можливості побудови міцних міжнародних партнерств на платформі Ukraine Business Compact (UBC), до якої вже долучились більше ніж 700 міжнародних компаній.

Серед опитаних представників міжнародного бізнесу, які приєднались до UBC, 34% респондентів заявили, що вже інвестують в українську економіку під час війни, а ще 39% – розглядають таку можливість. Про це повідомив заступник Міністра економіки Володимир Кузьо під час виступу на відкритті першого семінару в рамках платформи UBC, до роботи якого долучилось 238 учасників.

«Наш пріоритет цього року – залучення інвестицій у реальний сектор економіки. Україна пропонує можливості для інвестицій у різні сектори, починаючи від енергетики та інфраструктури до сільського господарства та високих технологій. Наш Уряд прагне створити сприятливе бізнес-середовище, яке заохочує підприємництво, стимулює зростання та сприяє інноваціям і екологічній конкурентоспроможності», - наголосив Володимир Кузьо.

За його словами, Україна активно бере участь у створенні механізмів підтримки інвесторів та пом’якшення ризиків, включаючи ініціативи щодо страхування військових ризиків та надання фінансових гарантій для інвестицій. Уряд тісно співпрацює з міжнародними організаціями та експортно-кредитними агентствами.

Також він повідомив, що Мінекономіки працює над розвитком агенції із залучення інвестицій,  яка буде працювати, як «єдине вікно» для інвесторів, Головна ідея – об’єднати разом із міжнародними партнерами зусилля задля залучення і подальшого супроводу інвесторів.

«Ми працюємо над розширенням інфраструктури страхування військових ризиків, яка була запущена минулого року. Цього року ми зарезервували кошти на підтримку значних інвестиційних проєктів та розвитку індустріальних парків. Другий напрямок нашої роботи  спрямований на залучення інвестицій через міжнародні фінансові інституції та інституції фінансування розвитку. Крім того, ми очікуємо поглиблення співпраці з міжнародною діловою спільнотою шляхом залучення українського бізнесу до глобальних ланцюжків виробництва та постачання. Я вірю, що UBC стане мостом, який об’єднає зусилля уряду та бізнесу», - повідомив Володимир Кузьо.

Володимир Кузьо також запросив зацікавлені компанії взяти участь у Конференції з відновлення України URC-2024, яка відбудеться в Берліні 11-12 червня 2024 року.

Заступник Міністра економіки України Олексій Соболев презентував перелік першочергових реформ і План України для реалізації програми Ukraine Facility, який передбачає здійснення структурних реформ в державному секторі, проведення низки економічних реформ, спрямованих на розвиток бізнес-клімату та підприємництва, а також кроки для розвитку пріоритетних секторів, що можуть забезпечити швидке економічне зростання. Реалізація Плану сприятиме європейській інтеграції України та подальшому стійкому розвитку економіки.

В рамках сесії відповідей на питання, представники Міністерства економіки України відповіли на питання, які цікавили представників компаній. Зокрема мова йшла про правила закупівель, механізми гарантування інвестицій, локалізації виробництва в Україні та багато інших. Заступник Міністра економіки України - Торговий представник України Тарас Качка відповів на питання щодо перспектив розблокування українсько-польського кордону. Представники урядового офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest розповіли підприємцям про державні стимули для інвестицій. Загалом під час спілкування з боку бізнесу було передано більше сотні практичних запитань, відповіді на які фахівці Мінекономіки та UkraineInvest відпрацюють до наступної сесії.

В найближчі два місяці пройдуть семінари в секторальних групах в пріоритетних для інвестицій галузях, а потім представники бізнесу і влади перейдуть до зустрічей з обговорення конкретних інвестиційних проєктів.

Довідково:

Компанії, які бажають взяти участь в обговоренні інвестиційних проєктів в Україні, мають приєднатися до UBC, зареєструвавшись на сайті https://ubc.globalcompact.org.ua/.