Міністерство економіки України

Уряд пропонує Верховній Раді ухвалити законопроект про швидкі інвестиції, який дозволяє максимально швидко створювати переробні підприємства
27.08.2022 | 21:11 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Уряд схвалив законопроект про спрощення дозвільних процедур для набуття права на землю та для початку будівництва під час реалізації проектів, що спрямовані на відновлення економіки.

Під час дії воєнного стану та у відбудовний період підприємці, які реалізують проекти, що входять до Переліку проектів відновлення економіки, отримують максимально сприятливі умови для інвестування.

Це, зокрема:

- скорочення строків набуття прав на земельну ділянку – з 18 до 3 місяців,

- право на земельну ділянку набуватиметься без аукціону, без документації з землеустрою, з гарантіями невідчуження ділянки,

- встановлення та зміна цільового призначення землі зможе відбуватися без дотримання правил співвідношення між видом цільового призначення та видом функціонального призначення території,

- проектування об’єкта будівництва може відбуватися без дотримання містобудівних умов і обмежень за умови відповідності будівельним нормам.  

Проектом відновлення буде вважатися проект, який:

- має вартість від 500 тисяч євро;

- спрямований на будь-яку сферу промисловості (за виключенням діяльності з поводження з відходами та будівництва житла).

Для його включення до Переліку проектів відновлення підприємцю слід подати заявку до Міністерства економіки.

Уряд схвалив законопроект, який незабаром буде зареєстрований у Парламенті.

 «Пришвидшуємо відбудову України шляхом залучення приватних інвестицій.  Створюємо інвесторам максимально комфортні процедурні умови для реалізації інвестиційних проектів, - прокоментувала рішення Уряду Перший віцепрем'єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко. - Наша мета після завершення бойових дій максимально швидко повернутися до довоєнного стану економіки. Таким чином будемо мати вихідну точку для подальшого зростання. Нам слід в найкоротші строки відбудувати інфраструктуру, відновити втрачені та створити нові виробництва. Закон про швидкі інвестиції передбачає такі змін в законодавстві, щоб в Україні можна було максимально швидко і без зайвої бюрократії будувати промислові підприємства з нуля. Таким чином ми плануємо якнайсильніше розвинути переробну промисловість».