Міністерство економіки України

Україна зацікавлена у поглибленні співпраці між українськими та данськими виробниками у сфері гумрозмінування, — Юлія Свириденко 
16.04.2024 | 09:08 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Україна прагне поглибити співпрацю з данськими виробниками з метою створення спільних підприємств з виробництва обладнання для розмінування українських земель. Про це зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко під час зустрічі з Генеральним директором данської компанії Hydrema Яном Вернером Йенсеном в Копенгагені 15 квітня 2024 року.

«Ми щиро цінуємо підтримку України Данією у сфері  в гуманітарного розмінування. Сьогодні машини механічного розмінування Hydrema вже працюють на очищенні території нашої країни. Для нас надзвичайно важливо, що завдяки співпраці з українським виробником компанія локалізувала виробництво в Україні й співпрацює з українським партнером. Відтак можливості для поглиблення співробітництва на цьому далеко не вичерпані. Сьогодні в Україні цей напрямок потужно розвивається і синергія зусиль українських та данських виробників сприяла б пришвидшенню темпів гуманітарного розмінування», - зазначила Юлія Свириденко.

Наразі у сфері розмінування в Україні працює 9 машин від Hydrema. Потужності компанії дозволяють виробити ще 5 машин у цьому році та 9 у наступному. 

“Ми віримо, що спроможності та технології Hydrema можуть робити ще більший вклад у безпеку української землі. Адже компанія вже показала свою ефективність у досягненні цієї мети. Крім машин, що працюють в Україні, також навчили українських фахівців користуватися обладнанням та його ремонтувати у разі поламок чи підривів. Тож завдяки вже вибудуваній співпраці, маємо потенціал її наростити”, — додала Юлія Свириденко. 

Загалом наразі в Україні працює 77 важких машин для гуманітарного розмінування. Крім того, торік у Лондоні під час Ukraine Recovery Conference були підписані два меморандуми про локалізацію виробництва обладнання для розмінування із данською Hydrema та хорватською компанією DOK-ING.