Міністерство економіки України

Консультативна Рада з економічних питань при Мінекономіки обговорила запровадження стимулів для розвитку переробних підприємств та відновлення економіки
25.03.2024 | 10:56 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко та заступник Міністра економіки України Олексій Соболев взяли участь у зустрічі із членами Консультативної ради з економічної політики. Основними темами для обговорення стали практичні кроки для якнайшвидшого відновлення економіки, її детінізації, розвитку переробних підприємств та створення умов для повернення українців із-за кордону додому.

«Для нас велика честь отримувати ваші поради та використовувати ваш досвід. Не кожна країна має можливість зібрати кращі економічні уми світу для роботи задля розвитку власної економіки. Водночас не кожна країна зіткнулася із викликом такого масштабу, яким протистоїть Україна. Цієї ночі росія обстріляла нашу енергосистему за допомогою понад 60 безпілотників і майже 90 ракет різних типів. Це чергове свідчення того, що росія є терористичною державою», - наголосила Юлія Свириденко.

За її словами, одне з головних завдань Уряду в цьому році – вийти на максимальну економічну самодостатність. У контексті цього питання потрібно більш ефективно стимулювати українське виробництво.

Учасники Ради презентували цілу низку успішних кейсів різних країн щодо мобілізації економіки під час війн або суттєвих економічних криз. Частину цього досвіду можливо буде використати й для відновлення України.

Також під час зустрічі представники Мінекономіки та експерти обговорили питання залучення приватних іноземних інвестицій для відбудови України, 

Серед іншого, сторони говорили про збільшення ефективності використання  коштів, які Україна отримає за програмою Ukraine Facility для стимулювання внутрішнього виробництва, створення можливості із залучення додаткового фінансування від донорів, перспективи використання заморожених російських активів для відновлення української економіки та ефективне протистояння викликам, які можуть з’явитись, як в середньостроковій, так і в довгостроковій перспективі.

Довідково:

Консультативна Рада з економічних питань при Мінекономіки була створена за ініціативою Першого віцепрем'єр-міністра України - Міністра економіки України Юлії Свириденко. До нового консультативного органу при Мінекономіки увійшли провідні світові економісти, нобелівські лауреати, професори університетів та керівники міжнародних компаній. Раду очолив професор Департаменту економіки Університету Каліфорнії в Берклі Юрій Городніченко. Організаційну допомогу в роботі групи надає Київська школа економіки.