Міністерство економіки України

У Брюсселі відбулось засідання Підкомітету Україна – ЄС з питань торгівлі та сталого розвитку
01.06.2017 | 15:18 | Прес-служба Мінекономрозвитку

29-30 травня 2017 року у Брюсселі відбулось перше засідання Підкомітету Україна – ЄС з питань торгівлі та сталого розвитку.

Під час заходу делегації обговорили окремі питання, пов’язані з імплементацією міжнародних конвенцій у сфері праці та навколишнього середовища.Окремо було розглянуте питання реформування підходів до управління лісовими ресурсами України.  

Представники української делегації поінформували європейську сторону щодо утворення інституційної складової для виконання цілей глави 13 “Торгівля та сталий розвиток” Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. У зв’язку з цим, українською стороною були презентовані кроки, що здійснюються з метою відбору кандидатів до Групи експертів та організації роботи Дорадчої групи.  

Сторони відмітили важливість залучення громадянського суспільства до процесу імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС про торгівлю та сталий розвиток з врахуванням впливу на навколишнє середовище, соціальну та економічну сфери.

В цьому контексті одразу після засідання Підкомітету Україна – ЄС з питань торгівлі та сталого розвитку 30 травня 2017 року був організований відкритий Форум громадянського суспільства. Під час останнього Сторони поінформували громадянське суспільство про питання, розглянуті під час засідання Підкомітету (Joint statement) та досягнуті домовленості за його результатами.  

Довідково:  Підкомітет з питань торгівлі та сталого розвитку утворений відповідно до статті 300 глави 13 “Торгівля та сталий розвиток” розділу IV “Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею” Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.