Міністерство економіки України

підписання
Угода про вільну торгівлю відкриє 98% канадського ринку для українських експортерів, - Наталія Микольська
16.07.2015 | 15:11 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Угода про вільну торгівлю між Канадою і Україною (CUFTA) є важливою віхою у відносинах між Україною і Канадою та створить нові можливості для канадських і українських компаній, зміцнивши двосторонні торговельно-економічні відносини. На цьому наголосила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська, яка очолювала переговорну делегацію від імені  Уряду України.

Наталія Микольська зазначила, що підписана угода з моменту набуття чинності відкриє для українських експортерів 98% канадського ринку товарів: «Буде скасовано ввізні мита на всі сільськогосподарські товари за виключенням 108 тарифних ліній на деякі чутливі товари, а також на всі промислові товари, крім легкових автомобілів. Для них встановлено 7-річний перехідний період на скасування ввізних мит». Проте для вказаних 108 сільськогосподарських тарифних ліній вітчизняні експортери можуть постачати сільськогосподарські товари в рамках глобальних квот Канади за нульовою ставкою ввізного мита. Так, для птиці вказані квоти у 2015 році становлять майже 80 тис. тонн.

«Таким чином, Угода відкриє канадський ринок для українських експортерів та підтримуватиме зусилля українського уряду щодо переорієнтації на нові ринки, у зв’язку з закриттям ринку РФ, та допоможе прокласти шлях до довгострокової економічної безпеки і стабільності», - пояснила вона.

Водночас, за словами Наталії Микольської, Україні вдалося відстояти асиметричну лібералізацію ринків товарів для захисту національних товаровиробників у чуттєвих галузях. Так, після вступу в силу Угоди, канадська сторона одразу відкриє до 98% ринку, в той час як Україна скасує тарифи для майже 80% товарів канадського експорту з подальшим усуненням інших тарифів протягом наступних 3, 5, 7 років. На додачу,  для певних канадських товарів було встановлено квоти, а деякі товари були виключені з дії Угоди. Такі умови дадуть можливість українським підприємствам пристосуватись до нових умов безмитної торгівлі.

«Серед основних продуктів з України, які виграють від безмитного доступу на канадський ринок - соняшникова олія, цукор, шоколад, кондитерські та хлібобулочні вироби, алкогольні напої та пиво, одяг, кераміка, залізо, сталь та мінерали. Крім того, Канада виключить всі позаквотні тарифи для продуктів первинної обробки, такі як молочні продукти, м'ясо птиці, яйця», - зазначила Наталія Микольська.

Наталія Микольська повідомила, що найближчим часом Міністерство економічного розвитку і торгівлі України презентує окремий довідник про підписану угоду з усіма подробицями щодо скасованих тарифних ліній та інших преференцій для українських експортерів та імпортерів.

Завершення перемовин щодо Угоди про вільну торгівлю між Канадою і Україною (CUFTA) було оголошено керівниками урядів обох країн 14 липня 2015 року у рамках робочого візиту Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка до Канади.