Міністерство економіки України

Україна розвиватиме переробку та несировинний експорт, - Юлія Свириденко під час зустрічі з Роланом Лескюром
Україна розвиватиме переробку та несировинний експорт, - Юлія Свириденко під час зустрічі з Роланом Лескюром
14.12.2022 | 11:09 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Україна вже зараз створює умови для розбудови потужної експортоорієнтованої економіки та закликає інвесторів, зокрема з Франції, інвестувати в українську промисловість, - зазначила Перший віцепрем'єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з Міністром-делегатом у Міністерстві економіки, фінансів, цифрового та промислового суверенітету Франції Роланом Лескюром.

«Одним із головних завдань Уряду України сьогодні є стимулювання інвестицій у переробну промисловість, що призведе до структурної зміни зовнішньої торгівлі України на користь несировинного експорту. За допомогою Експортно-кредитного агентства протягом наступних п'яти років планується підтримати до 100 млрд грн українського експорту. Це дозволить збільшити загальний експорт до 280 мільярдів доларів США, а також створити або зберегти 26 000 робочих місць. Додатковий обсяг фінансових ресурсів для експортоорієнтованого бізнесу планується збільшити з 0,3% ВВП до 5% ВВП до 2025 року. Ці кроки будуть реалізовані зараз, а потім вони стануть частиною післявоєнного економічного відновлення України», - зазначила Юлія Свириденко.

Також за її словами, з метою розвитку експортоорієнтованої економіки та експорту з високою доданою вартістю держава планує:

  • запровадити режим сприяння експорту переробленої продукції залежно від стадії її переробки;

  • розробити механізм стимулювання виробників «зеленого» сектору експорту до ЄС;

  • надавати допомогу новим експортерам, які хочуть вийти на ринок ЄС;

  • запровадити страхування військових ризиків для інвестицій у переробку.

Юлія Свириденко підкреслила при цьому, що інвестиції в переробку можуть бути надзвичайно вигідними. Міністр економіки України висловила сподівання, що Франція сприятиме інтеграції українських виробників у європейські ланцюжки доданої вартості. 

Перший віцепрем'єр-міністр підкреслила також, що Україна фіксує значний інтерес французького бізнесу до співпраці з українським в тих чи інших форматах, до участі в проектах відновлення, а також до інвестицій в економіку України.

Відтак український уряд працює над тим, щоб забезпечити дієві інструменти страхування воєнних ризиків, що прискорить прихід закордонного бізнесу в Україну.

У свою чергу Ролан Лескюр запевнив Юлію Свириденко в особистій підтримці у встановленні діалогу з французьким бізнесом. Міністр-делегат зазначив, що всі компанії, присутні на Форумі, а також інші французькі компанії, що виявляють інтерес до нашої держави готові співпрацювати з Україною. І він особисто може виступити медіатором в діалозі між французьким приватним сектором, українським бізнесом та Міністерством економіки.