Крістіна Голубицька: Мінекономіки забезпечує умови для всебічного розвитку креативних індустрій в Україні
23.09.2021 | 17:24 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Про це заступниця Міністра економіки України Крістіна Голубицька зазначила сьогодні, 23 вересня, під час обговорення стратегічних підходів до розвитку креативних індустрій в Україні, яке відбулось в рамках V міжнародного щорічного форуму “Креативна Україна”.

“На сьогодні креативні індустрії генерують майже 4% ВВП України, і цей рівень постійно зростає. Також збільшується частка креативних товарів та послуг в експорті держави. Це надзвичайно перспективна сфера економіки, яка сприяє розвитку інновацій, технологічному прогресу, конкурентоспроможності українських компаній на світовому ринку та підвищенню якості життя населення. Наше завдання - створити рівні, прозорі правила на цьому ринку та забезпечити належну охорону і захист інтелектуальної власності. Для цього міністерство розробило декілька важливих законопроектів, котрі спрямовані на посилення захисту інтелектуальної власності та боротьбу з інтернет-піратством”, - зазначила Крістіна Голубицька.

Так, законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав інтелектуальної власності”, який наразі проходить стадію  громадського обговорення, спрямований на імплементацію директиви ЄС щодо захисту прав інтелектуальної власності. Цей проект закону стосується можливості блокування доступу українських користувачів до закордонних піратських ресурсів, в тому числі онлайн-кінотеатрів, торент-трекерів. Також законопроектом передбачається можливість розкриття даних провайдерами про їхніх клієнтів, які порушують права інтелектуальної власності в комерційних масштабах, для ефективного судового захисту.

Крім того, у парламенті чекають на розгляд в сесійній залі ще 2 урядові законопроекти, низка положень яких спрямовані на посилення адміністративної та кримінальної відповідальності, зокрема за фінансування інтернет-піратства, розповсюдження засобів для нелегального доступу до креативного контенту.

Учасники також обговорили питання створення Стратегії креативних індустрій в Україні.

Довідково:

Форум “Креативна Україна” є платформою для політико-експертного обговорення з метою формування державної політики у сфері креативних індустрій. Щороку він залучає креативних підприємців, міжнародних експертів у сфері культури й економіки, представників органів державної влади та громадянського суспільства до розробки оптимальних шляхів формування креативної економіки в Україні, що заснована на інноваціях та творчості.

Цьогорічний форум має два напрями — панельні дискусії з українськими та міжнародними експертами, а також секторальні модулі, де в інтерактивному форматі представники різних індустрій візьмуть участь в обговоренні поточного стану секторів креативної економіки. 

Головний організатор форуму - Міністерство культури та інформаційної політики України.

Переглянути трансляцію можна за посиланням: https://bit.ly/3u5k87p