Міністерство економіки України

Інфографіка єОселя
єОселя: Українці взяли іпотечні кредити на суму 8,8 млрд грн
21.12.2023 | 11:01 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

5898 родин взяли кредити на придбання житла за програмою єОселя на загальну суму 8,8 млрд грн. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Надія Бігун.

«Від початку дії програми єОселя кредити на придбання житла взяли майже 5,9 тисяч родин. За минулий тиждень було видано 208 кредитів на суму 331,5 млн грн. Зокрема, найбільше кредитів під 3% отримали військовослужбовці та силовики. Такою ж відсотковою ставкою можуть скористатися педагоги, медики та науковці. Всі інші українці, які не мають власного житла, можуть скористатися програмою на умовах масової іпотеки – під 7%», - зазначила Надія Бігун

Так, за минулий тиждень кредити під 3% отримали: 109 військовослужбовців та силовиків, 23 педагога, 14 медиків і 2 науковці.

Кредити під 7% отримали 52 українці без власного житла, 4 ВПО та 4 ветерани.

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

Міста Києва – 48

Київської області – 52

Вінницької області – 14

Львівської області – 11

Рівненської області – 10

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (158 кредитів) та у забудовника (40 кредитів). Також 10 українців взяли кредити на купівлю житла в обʼєктах що зводяться.

Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших  категорій – учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян – ставка іпотеки становить 7%. 

Довідково:

Програма єОселя почала свою роботу в жовтні минулого року. Реалізовують програму Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ «Укрфінжитло». Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк та Sense Bank.