Уряд створив Міжвідомчу робочу групу з детінізації економіки
19.08.2021 | 09:09 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Кабінет міністрів на своєму засідання ухвалив рішення про створення Міжвідомчої робочої групи щодо детінізації економіки та розвитку добросовісної конкуренції. Групу очолив Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економіки України Олексій Любченко.

Заступником голови робочої групи призначений Міністр фінансів Сергій Марченко. До складу також увійшли керівники Державної податкової, Держмитниці, Держфінмоніторингу, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України (за згодою), Антимонопольного комітету (АМКУ), а також заступник голови правління НБУ (за згодою) та директор - розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (за згодою).

 «Частка тіньової економіки в Україні досить висока, що негативно впливає не лише на економку, а й на соціальну складову. Але у нас є чіткий план щодо переформатування взаємовідносин держави з бізнесом. З одного боку, сподіваюся, що бізнес самостійно дорослішатиме, ставатиме відповідальним та переходитиме до цивілізованих правил гри. З іншого боку, є різні інструменти для боротьби з тіньовою економікою. Зокрема, з 16 серпня цього року почали приймати звіти фінансових агентів у рамках виконання Угоди FATCA. Так фінансові операції стають прозорими, що сприяє детінізації економіки», - прокоментував Олексій Любченко.

Також Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України повідомив, що на сьогодні фінансові агенти вже передали до податкової служби 91 пакет звітів про рахунки, кінцевими бенефіціарними власниками яких є резиденти США, з яких 59 вже відправлено до Служби внутрішніх доходів США.

Довідково: Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки була укладена угода щодо поліпшення виконання податкових правил й застосування положень закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA) (далі – Угода FATCA). Фінансові агенти України можуть подавати до Податкової службу через платформу IDES (International Data Exchange Services) звіти з рахунків, відкритих платниками податків США в українських фінансових установах. Його головна мета - перешкодити ухиленню від сплати податків американських громадян, які працюють на території інших держав.