UA | EN
Саймон Чернявський – новий керівник ДПЗКУ
Саймон Чернявський – новий керівник ДПЗКУ
05.12.2019 | 09:25 | Прес-служба Мінекономіки

Саймон Чернявський виконуватиме обов’язки голови Державної продовольчої-зернової корпорації України.  Відповідне рішення прийняли під час засідання Кабінету Міністрів України 4 грудня 2019 року.

«Сьогодні ми призначили сильного антикризового менеджера Саймона Чернявського для реформування особливо важливого для економіки підприємства. Сподіваємось, що успішний досвід відновлення та виведення з кризи агрохолдингу «Мрія» – найгучнішого кейсу реструктуризації після банкрутства не тільки в Україні, а й на пострадянському просторі, допоможе у рішеннях не менш складної ситуації  в ДПЗКУ», - наголосив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Новий керівник ДПЗКУ займав управлінські посади у сфері товарів масового споживання та сільського господарства впродовж 26-ти років, з яких 15 – в міжнародних та 11 – в українських компаніях.

«Складність поставлених переді мною завдань на посаді в.о. Голови ДПЗКУ очевидна. Державні підприємства мають ряд викликів, які мене цікавлять. Впевнений, що мій досвід управління проблемними активами в приватному секторі буде ефективний і в рамках державної корпорації», – говорить Саймон Чернявський.

 

Довідка: Саймон Чернявський,  громадянин Великобританії.

З січня 2015 до червня 2019 року - обіймав посаду генерального директора агрохолдингу «Мрія».

Після дефолту, в серпні 2014 року, контроль над «Мрією» отримали міжнародні кредитори компанії, які призначили Саймона Чернявського керівником. На той момент першочергово необхідно було провести реструктуризацію 1,1 млрд доларів США історичного боргу «Мрії», відновити та нормалізувати операційну діяльність компанії, підвищити прозорість та ефективність бізнесу і подальше залучення стратегічного інвестора.

У серпні 2018 року «Мрія» заявила про завершення реструктуризації боргового портфелю та скорочення його обсягу з 1,1 млрд дол до 309 млн дол, а вже у вересні 2018 року – про продаж своїх активів великому інвестиційному фонду із Саудівської Аравії – компанії SALIC.

До «Мрії» Саймон Чернявський очолював агрохолдинг HarvEast (входить до групи Систем Кепітал Менеджмент) впродовж 4-х років, а ще раніше - працював заступником генерального директора в шведсько-українській компанії «РоАгро».