Міністерство економіки України

єОселя: Майже 3 000 українських родин взяли кредити на придбання житла з початку 2024 року
єОселя: Майже 3 000 українських родин взяли кредити на придбання житла з початку 2024 року
22.04.2024 | 14:01 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

З початку 2024 року за програмою єОселя українці взяли кредити на придбання 2 800 квартир та 87 приватних будинків. Чверть виданих кредитів - на житло першого продажу. Загальна сума виданих іпотечних кредитів цього року - майже 5 млрд грн. Від початку дії програми кредити вже отримали 9 212 родин на 14,2 млрд грн. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.

“Від початку цього року майже 3 тисячі українців взяли кредити за програмою єОселя загалом на 5 млрд грн. 2 800 українських родин придбають квартири, 87 родин -  приватні будинки. Кожен четвертий з тих, хто отримав кредит з початку цього року, придбав житло так званого першого продажу - готового або такого, що будується. 30% українців взяли кредити за умовами масової іпотеки - під 7%, що є доступною для всіх, хто не має власного житла або потребує покращення житлових умов”,  -  зазначила Надія Бігун.

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 197 кредитів на 335 млн грн, серед яких:

  • кредити під 3% отримали 111 військовослужбовців та силовиків, 14 педагогів, 21  медик та 3 науковці;
  • кредити під 7% отримали 36 українців без власного житла, 6 ВПО та 6 ветеранів.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (137 кредитів) та у забудовника (45). Також 15 українців взяли кредити на купівлю квартири в будинку, який будується.

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

Київської області - 59;

міста Києва - 32;

Львівської області - 22;

Волинської та Івано-Франківської областей - по 10.

Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших  категорій - учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян - ставка іпотеки становить 7%. 

Довідково:

Програма єОселя почала свою роботу в жовтні 2022 року. Реалізовують програму Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ “Укрфінжитло”. Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк, Sense Bank та Банк Кредит Дніпро.