Міністерство економіки України

Башар Асад, російський ВПК та виробники Шахедів: Президент України ввів в дію пакет санкцій
18.03.2023 | 16:59 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Президент України Володимир Зеленський увів в дію рішення РНБОУ щодо застосування санкцій до керівництва Сирії, включно з президентом країни Башаром Асадом, російських компаній, причетних до виготовлення, обслуговування, ремонту озброєння, та військової техніки та їх керівників, компаній з Ірану та ОАЕ, дотичних до виготовлення та постачання росії БпЛА. Також запроваджено санкції проти компаній та осіб, причетних до розкрадання продукції українських виробників на тимчасово окупованих територіях.

Попередньо пропозиції щодо запровадження санкцій були розглянуті та рекомендовані до подання на розгляд РНБОУ Міжвідомчою робочою групою з питань реалізації державної санкційної політики під головуванням Першого віцепрем'єр-міністра – Міністра економіки України Юлії Свириденко. 

«Спільно з нашими західними партнерами продовжуємо санкційний тиск на росію, а також на нечисельних «друзів путіна». Зокрема тих, хто, визнаючи т.з. «референдуми» на окупованих територіях створює загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України. Чи надає в той чи інший спосіб військову допомогу агресору. Допомагає розграбуванню російськими окупантами тимчасово окупованих територій. Всі, хто сприяє агресії чи підтримує її будуть покарані», - зазначила Юлія Свириденко.

Так, запроваджено санкції проти президента Сирійської Арабської Республіки Башара Асада, голови уряду Хусейна Арнуса, міністра закордонних справ Фейсала аль-Мікдада.

В санаційному списку – підприємства російського військово-промислового комплексу:

  • АТ «Концерн "Калашников»
  • АТ «Концерн повітряно-космічної оборони «Алмаз-Антей»
  • АТ «Завод радіотехнічного обладнання»
  • АТ «Ульяновський патронний завод»
  • Федеральне казенне підприємство «Тамбовський пороховий завод» та ін.

До переліку потрапили авіаційно-ремонтні заводи, що здійснюють ремонт та технічне обслуговування продукції військового призначення, яка використовується росією під час незаконного вторгнення в Україну. Зокрема, Акціонерне товариство «99 завод авіаційного технологічного обладнання», Акціонерне товариство «419 авіаційний ремонтний завод», ЗАТ «Двигуни «Володимир Клімов-Мотор Січ», розташований в тимчасово окупованому Криму «Євпаторійський авіаційний ремонтний завод».

«Безсумнівно ми докладемо всіх зусиль для максимального тиску на російський ВПК і іноземні компанії, що постачають зброю державі терористу, допомагають обходити санкції. Спроможність росії воювати має бути системно зруйнована. Тому це далеко на останні санкції проти військово-промислового комплексу рф», - зазначила Юлія Свириденко.

Санкції запроваджено проти компаній та осіб з Ірану а також авіатранспортних компаній з ОАЕ, причетних до виготовлення та постачання в росію озброєння. Так, компанії Success Aviation Services FZC i Jet Global DMCC з ОАЕ співпрацювали з іранською компанією Safiran Airport Services, яка перебуває під санкціями США, для координації рейсів між Іраном і Росією, включно з транспортуванням іранських БПЛА та персоналу і обладнання з Ірану в росію. 

Під обмеження потрапили:

  • іранська аерокосмічна компанія Shahed Aviation Industries Research Center, відома розробкою військових гвинтокрилів та БпЛА;
  • іранська державна аерокосмічна компанія Qods Aviation Industry Company, що виробляє дрони, зокрема Mohajer;
  • іранські авіакомпанії Pouya Air, Saha Airlines, Fars Air Qeshm тощо.

Також запроваджено санкції проти ТОВ «Ріка-Море» (рф), причетного до викрадення (вивезення з тимчасово окупованого Маріуполя) металопродукції ПрАТ «Азовсталь» та проти керівника цієї російської компанії Геннадія Арустамова, а також проти ТОВ «ММК імені Ілліча».

Усього рішенням Президента України введено в дію санкції проти 300 фізичних та 141 юридичної особи.

Нагадаємо також, що 17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародні ордери на арешт президента росії володимира путіна та уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Підставою для обвинувачення та видачі ордеру стала незаконна депортація українських громадян і дітей до росії.