Міністерство економіки України

Наталія Микольська: Угода про вільну торгівлю з Туреччиною - дієвий інструмент збільшення товарообігу між країнами
15.03.2016 | 10:15 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Шостий раунд офіційних переговорів з укладення Угоди про вільну торгівлю між Урядом України та Урядом Турецької Республіки, який відбувся 10-11 березня у м. Анкара, продемонстрував значний прогрес у порівнянні з попереднім переговорним періодом, який тривав до 2013 року. Про це повідомила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська, яка очолила Українську делегацію у складі представників Мінекономрозвитку, Мінагрополітики та МЗС.

“За підсумками 2015 року Туреччина є третім торговельним партнером України. Загальний обсяг торгівлі у 2015 році становив 4 млрд доларів США, що нижче ніж у 2014 році на 22 відсотки. Разом із цим між нашими країнами спостерігається зростання обсягів торгівлі послугами (на 10 % у порівнянні з 2014 роком). Торговельне сальдо в торгівлі з Туреччиною залишається позитивним і становить 1,9 млрд доларів США”, - підкреслила Наталія Микольська.

Вона також зазначила, що сторони взаємно зацікавлені в поліпшенні цих показників шляхом укладення Угоди про вільну торгівлю та готові інтенсифікувати свої зусилля для просування переговорного процесу.

“Україна та Туреччина мають різні підходи до лібералізації торгівлі при укладенні Угоди. Тому, дуже важливо знайти компромісні рішення для відстоювання національних інтересів з урахуванням поточної економічної ситуації. У зв’язку з цим, за пропозицією української сторони, переговірники попередньо визначили та обговорили пріоритетні товари для лібералізації доступу на ринки обох країн”, - повідомила Торговий представник України та додала, що Туреччина повністю підтримує той курс реформ, які провадяться сьогодні в Україні.