Наталія Микольська: Україна сподівається, що Казахстан залишиться надійним торговельним партнером
17.12.2015 | 16:09 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська привітала Казахстан із вступом до Світової організації торгівлі та висловила впевненість у подальшому розширенні двосторонньої співпраці з Україною. Про це вона повідомила у рамках зустрічі з делегацією Республіки Казахстан на чолі з Міністром з питань економічної інтеграції Жанар Айтжанової.

«Україна доклала усіх зусиль для підтримки Республіки Казахстан на шляху до вступу в СОТ. Адже участь у цій організації не лише відкриває широкі перспективи двостороннього співробітництва, а й забезпечує якісно новий рівень торговельно-економічних відносин, зокрема з Україною на засадах норм і принципів угод СОТ», - зазначила Наталія Микольська.

Зокрема, під час зустрічі було обговорено такі важливі проблеми, як невизнання на території Євразійського економічного союзу сертифікатів відповідності, виданих уповноваженими органами Республіки Казахстан на українську продукцію вагонобудування, необхідність зняття тимчасових обмежень з вітчизняних підприємств - експортерів продукції тваринництва, забезпечення транзиту через російську територію українських товарів, що постачаються для потреб внутрішнього ринку Казахстану.

«Ми очікуємо, що у цей складний для економіки України час, Казахстан залишиться надійним торговельним партнером нашої країни та здійснить усі можливі кроки для вирішення вищезазначених проблемних питань», - підкреслила Наталія Микольська.

Вона також висловила сподівання, що Казахстан виконає домовленості, які були досягнуті у ході спільного засідання Міждержавної українсько-казахстанської Комісії з економічного співробітництва у липні цього року (незастосування в двосторонній торгівлі положення додатку 6 до Договору про вільну торгівлю між державами-учасниками СНД) а також не буде запроваджувати інші обмеження та бар'єри у двосторонній торгівлі з Україною.

У ході переговорів Сторони домовилися працювати над розвитком кооперації щодо постачання товарів на ринки третіх країн, зокрема Китаю та Європейського Союзу, розвивати співпрацю в авіабудуванні, машинобудуванні, гірничодобувній промисловості та геологічній розвідці. Окрему увагу було приділено налагодженню співпраці країн у сфері сільського господарства, харчової промисловості та роздрібної торгівлі загалом.

Також Сторонами домовлено створити Робочу групу щодо збільшення товарообігу між Україною та Республікою Казахстан та провести найближчим часом її перше спільне засідання.

Загальні показники експорту та імпорту товарів між Україною та Казахстаном