Міністерство економіки України

“Армія відновлення” виконала роботи на понад 30 млн грн, - Тетяна Бережна
31.01.2023 | 14:17 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

 Держава виплатила понад 30 млн грн безробітним за виконання суспільно корисних робіт в рамках проекту “Армія відновлення”. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна в ефірі телемарафону “Суспільне. Спротив”. 

“На сьогодні до “Армії відновлення” залучено вже понад 5 тисяч безробітних у 10 областях. Держава виплатила їм за виконання суспільно корисних робіт понад 30 млн грн, в тому числі з початку 2023 року - 6,3 млн грн. Цього року Уряд збільшив фінансування на виконання таких робіт до 104 млн грн. І сподіваємось, що інші регіони, в яких ще не здійснюються суспільно корисні роботи, найближчим часом долучаться до цього проекту, а в областях, де вони вже розпочаті, активніше залучатимуть до них безробітних”, - розповіла Тетяна Бережна. 

За її словами, до виконання таких робіт найбільше безробітних нині залучено в Полтавській області - майже 1500 осіб, Сумській - понад 1000 осіб, Київській - понад 900 осіб, Донецькій - 710 осіб.

Види суспільно корисних робіт залежать від потреб конкретного регіону. Зокрема, безробітних залучають до розбору завалів і відновлення житлових будинків, пошкоджених в результаті бойових дій, облаштування підвальних приміщень під укриття, фасування гуманітарної допомоги, приготування їжі військовим, плетіння маскувальних сіток. За виконання таких робіт вони отримують щонайменше 6700 грн, що є більшим, ніж середній розмір виплати допомоги з безробіття. 

Заступниця міністра також зазначила, що серед безробітних, яких залучають до “Армії відновлення”, є як чоловіки, так і жінки в майже рівній пропорції, більшість з них - люди в найбільш працездатному віці 35-50 років, за професійною групою це переважно кваліфіковані робітники (сільського та лісового господарства, робітники з інструментом, робітники з обслуговування технологічного устаткування та машин). 

Нагадаємо, проект "Армія відновлення" був запроваджений Урядом восени 2022 року з метою залучення людей, які тимчасово втратили роботу, до відбудови країни через виконання ними суспільно корисних робіт.