Міністерство економіки України

Автомобілі, вагони, літаки: схвалено проєкт рішення про примусове вилучення рухомого майна рф
06.10.2023 | 15:25 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Уряд схвалив проєкт Указу Президента України про введення в дію рішення РНБОУ щодо примусового вилучення майна держави-агресора та її резидентів. Проєкт документу передбачає вилучення понад 800 одиниць рухомого майна.

Відповідне рішення Кабінет Міністрів ухвалив на засіданні 6 жовтня 2023 року. Проєкт Указу було розроблено Міністерством економіки, попередньо документ був розглянутий та рекомендований до подання на розгляд Уряду Міжвідомчою робочою групою з питань реалізації державної санкційної політики під головуванням Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко.

«Проведена значна робота з верифікації активів, якими володіє держава-агресор на території України, уточнення наявних даних. Особливу увагу ми приділили доказовій базі – Україна повинна мати бездоганні юридичні позиції на випадок звернення агресора до міжнародних судових органів.  Рухоме майно –  вагони, вантажівки, спеціальна техніка – працюватиме на економіку України чи посилюватиме обороноздатність нашої держави на фронті», - зазначила Юлія Свириденко.

Згідно схваленого Урядом проекту Указу Президента пропонується, зокрема, вилучити:

  • біля 500 вагонів, піввагонів, платформ, цистерн і ін.;
  • нафтоналивний танкер;
  • понад 300 вантажних та легкових автомобілів; 
  • автоцистерни;
  • будівельну техніку;
  • авіаційні двигуни.

Також буде вилучено 7 МіГ-25 зс рф в неробочому стані, які підуть на запчастини до українських бойових літаків.

Згідно закону «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів» примусове вилучення в Україні об’єктів права власності рф та її резидентів здійснюється без будь-якої компенсації чи відшкодування.

Рішення про примусове вилучення ухвалює Рада національної безпеки та оборони України та вводиться в дію Указом Президента. Проєкт відповідного рішення вноситься Урядом. Протягом шести місяців після скасування чи завершення воєнного стану Указ Президента про примусове вилучення має затвердити Верховна Рада України, ухваливши відповідний закон.