Міністерство економіки України

Уряд схвалив законопроект щодо протидії інтернет-піратству
21.10.2015 | 16:40 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Кабінет Міністрів на своєму засіданні 21 жовтня схвалив проект Закону України  “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет”. Проект, що містить дієві механізми протидії інтернет-піратству, найближчим часом буде подано на розгляд до Верховної Ради України.

Проект Закону був розроблений за участю представників бізнес-асоціації, власників авторскьких прав, хостинг-провайдерів. Автори проекту вводять низку дієвих інструментів захисту авторських прав і протидії поширенню піратського контенту. Одним із головних нововведень є досудова можливість видалення або обмеження доступу до інформації, що порушує авторське право. При цьому передбачено штрафні санкції в розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходу за невиконання добросовісної вимоги щодо блокування нелегального контенту. Аналогічні штрафи загрожують у випадку відмови ідентифікувати користувача, який розмістив контент, що порушує авторські права.

Законопроект також містить важливі зміни до Закону України "Про нотаріат", які уможливлюють забезпечення нотаріусом доказів у мережі Інтернет.

«Захист авторського права, як одного з ключових активів у будь-якому бізнесі, є обов’язковою передумовою для залучення інвестицій в Україну. Тому дуже важливо позбутися сумнівного іміджу країни з високим рівнем інтернет-піратства. Для цього необхідні дієві механізми блокування піратського контенту. Саме такі механізми закладено в законопроект. Їх застосування дозволить розпочати ефективну боротьбу з інтернет-піратством», - зазначила перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Юлія Ковалів.

«Цей законопроект – черговий крок у напрямку створення сприятливого інвестиційного клімату в Україні. Також, він унеможливлює застосування економічних санкцій до України як «пріоритетної країни» у «Спеціальному Списку 301», і наближає законодавство України до законодавства країн Європейського Союзу, чого власне і вимагає Угода про асоціацію між Україною та ЄС», - підкреслила Олена Мініч, директор департаменту розвитку інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Нагадаємо, законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет” був розміщений для громадського обговорення на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України на початку вересня. Документ входить до пакету законопроектів, розроблених міністерством у рамках реалізації реформи системи захисту прав інтелектуальної власності в Україні. До реформаторського пакету також входять законопроекти щодо протидії патентному тролінгу, щодо врегулювання прав на розробку ПО, а також щодо питань роялті й діяльності організацій колективного управління.

Також нагадаємо, що на початку жовтня Американська асоціація кінокомпаній (Motion Picture Association of America, MPAA) звернула увагу Уряду США на перелік найбільших світових порушників авторських прав. Серед них було вказано й декілька українських ресурсів, у тому числі: Kinogo.co та Extratorrent.cc. Офіційний текст звернення MPAA доступний за посиланням:


http://www.mpaa.org/wp-content/uploads/2015/10/MPAA_Notorious_Markets_2015-Final1.pdf