Міністерство економіки України

Рік дії програми єОселя: понад 3 600 українських родин отримали кредити на придбання житла
Рік дії програми єОселя: понад 3 600 українських родин отримали кредити на придбання житла
02.10.2023 | 17:13 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

За рік дії програми єОселя іпотечні кредити отримала 3 641 українська родина на загальну суму 5,2 млрд грн. Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко. 

“1 жовтня минулого року Уряд запустив програму єОселя, щоб українці могли отримати доступне кредитування на придбання житла. За рік такі кредити отримали понад  3 600 українських родин на загальну суму 5,2 млрд грн. Понад 70% - це родини військовослужбовців та силовиків, які можуть взяти кредит під 3%. Так само як і медики, вчителі та науковці. З 1 серпня цього року ми розширили програму і нині нею можуть скористатись всі українці, які не мають власного житла, або потребують покращення житлових умов. Для них іпотека доступна під 7%. За два місяці так кредити отримали понад 220 українців на 360 млн грн”, -  зазначила Юлія Свириденко.

“Послуга єОселя в Дії повністю змінила підхід до отримання іпотеки. Замість походів до банків, заповнення десятків полів у заявах та збору довідок, потрібно зробити всього кілька кліків у застосунку. Наприклад, завдяки єОселі військові можуть подати заявку, де б вони не знаходились. Один із подружжя заповнює заявку в Дії, а інший підписує її цифровим підписом в застосунку. Вже 3641 родина змогла отримати нове житло завдяки єОселі"”, — зазначив Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Зокрема, серед кредитів, які українці отримали за програмою єОселя:

  • кредити під 3% отримали 2577 військовослужбовців та силовиків, 420 педагогів, 369 медиків та 55 науковців;
  • кредити під 7% отримали 204 українця без власного житла, 14 внутрішньо переміщених осіб, 2 ветерани.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (2478 кредитів) та у забудовника (1140 в готових будинках та 23 в будинках, що зводяться). 

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

Київської області - 980;

міста Києва - 552;

Рівненської області - 214;

Волинської області - 210.

Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших  категорій - учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян - ставка іпотеки становить 7%. 

Довідково:

Програма єОселя почала свою роботу в жовтні минулого року. Реалізовують програму Міністерство економіки України спільно з Мінцифрою та ПрАТ “Укрфінжитло”. Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank та Укрексімбанк.