Переробна продукція має становити ядро українського експорту, - Юлія Свириденко
Переробна продукція має становити ядро українського експорту, - Юлія Свириденко
09.12.2022 | 14:13 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Експорт для України – це кисень, який формує валютну виручку, а отже і збільшує доходи держави, що впливає на фінансування потреб армії. В умовах обмежених логістичних можливостей нам важливо експортувати товар, який фізично займав би меншу площу, але мав додану вартість. Тому держава має фокусуватися на збільшенні експорту саме переробної продукції.

Про це зазначила Перший віцепрем'єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко в ефірі Національного телемарафону. 

«На сьогодні основними експортними позиціями залишаються зернові культури, руда і олія, які ми й надалі експортуватимемо. Разом з тим, для розширення нашого експортного потенціалу, ми застосовуємо додаткові інструменти. Програма «5-7-9», яка також спрямована на аграріїв – дає можливість брати кредити до 1 млн грн під державні гарантії. Також діє програма доступного фінансування через страхування кредитів Експортно-кредитним агентством. Важливо, що програма ЕКА спрямована на несировинний експорт», - зазначила Юлія Свириденко.

На сьогодні за цією програмою банки надали сукупно 260 млн грн кредитів. Зокрема, з червня профінансовано 29 експортерів, яким надано 36 кредитів, що в результаті сприяло здійсненню понад 3 млрд грн нового, несировинного експорту. 

Також Міністр економіки наголосила, що крім забезпечення бізнесу кредитними коштами Уряд робить все для того, щоб зацікавити потенційних інвесторів брати участь у відновленні та розбудові України. Вже сьогодні через спеціальну платформу Advantage Ukraine іноземні інвестори можуть здійснювати підготовчі кроки – обирати цікаві для них напрями: сільське господарство, ІТ-технології, Military-tech тощо. 

«Зацікавленість інвестора необхідно перетворити у конкретні проекти, які ми будемо супроводжувати, включаючи проекти, що стосуються ранньої реконструкції. Ми шукаємо можливості для страхування таких інвестицій. До прикладу агентство MIGA, яке є частиною Світового Банку, вже погодилося страхувати воєнні ризики для українських і міжнародних компаній, які сьогодні будуть вкладати кошти в Україну», - підкреслила Юлія Свириденко.