Міністерство економіки України

Система електронних закупівель розширить коло учасників торгів і зробить їх прозорішими - Максим Нефьодов
13.05.2015 | 21:41 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Реалізація пілотного проекту з упровадження електронних закупівель здійснюється успішно, а до експерименту долучається чимраз більше органів влади та підприємців. До цього часу у пілотному проекті відбувалися лише допорогові торги, коли сума не перевищувала 100 тисяч гривень, але нещодавно Міністерство Оборони України розширило спектр закупівель через електронну систему і на післяпорогові торги. Про це та прогрес реформи держаних закупівель йшлося на прес-брифінгу заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максима Нефьодова і директора департаменту регулювання державних закупівель Олександра Стародубцева в Українському кризовому медіа-центрі.

Наразі до пілотного проекту долучилися 8 майданчиків, а органи влади різних рівнів відкрили 226 тендерів. З них уже завершено 27 на суму більше 1,5 млн грн, а середня економія становила 12% від початкової суми.

Максим Нефьодов зауважив, що минулого тижня було зроблено важливий крок  - розпорядженням Кабінету Міністрів України № 416  експеримент Міноборони з участі в електронній системі закупівель поширюється й на позапорогові закупівлі, а це означає значно ширші масштаби і лоти. За його словами, мета реформування системи закупівель - досягти середньої економії до 20%. Якщо взяти до уваги, що за минулий рік в Україні було укладено 1,5 млн договорів публічних закупівель на суму понад 250 млрд грн, то поширення реформи дозволить заощадити значні суми.

За словами заступника Міністра, Мінекономрозвитку готує наступні кроки - на підході 2 нові законопроекти. Уже готовий проект Закону, який стосується закупівель загалом, направлений на дерегуляцію та боротьбу з корупцією у цій сфері. Він передбачає розкриття ще більшого переліку документів про результати тендерів, адаптацію до міжнародних стандартів та затверджує підхід “селф-декларації”, коли всю величезну кількість документів на підтвердження кваліфікації постачальника подаватиме лише переможець тендера. Остання норма значно спростить доступ компаній до участі у закупівлях. Другий законопроект покриватиме електронні закупівлі.

За підтримки ЄБРР у Міністерстві відбудеться Міжнародна конференція, проведення якої заплановано на 27 травня. Українські фахівці обміняються думками з найкращими світовими експертами, обізнаними із запровадженням системи електронних закупівель у різних країнах.

«Ми віримо, що електронні засоби дозволять нам зробити цю реформу дуже швидко, розширити коло учасників проекту, впровадити зручніші механізми контролю за учасниками торгів, передусім для громадськості, антикорупційних організацій, які зможуть зручно і швидко аналізувати, хто й що купує», - зауважив Максим Нефьодов.