Міністр економіки України Юлія Свириденко із заступником Міністра фінансів США Браяном Нельсоном (зліва) та Координатором санкцій Держдепу Джеймсом О’Браєном (справа).
Україна та США працюватимуть над синхронізацією санкцій, - Юлія Свириденко під час візиту до Вашингтону
10.11.2022 | 21:45 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Питання санкцій проти держави-терориста та осіб, що підтримують та сприяють агресії, стали центральною темою зустрічей Першого віцепрем'єр-міністра - Міністра економіки України Юлії Свириденко із заступником Міністра фінансів США з питань протидії тероризму та фінансової розвідки Браяном Нельсоном (на фото зліва) та Координатором санкцій Державного департаменту США Джеймсом О’Браєном (фото справа).

Зустрічі відбулися 9-10 листопада у Вашингтоні в рамках робочого візиту української делегації на чолі з Першим віцепрем'єр-міністром.

Юлія Свириденко поінформувала американських колег про заходи з посилення санкційного тиску на агресора, вжиті Україною з початку широкомасштабного вторгнення. Та, зокрема, про роботу створеної наприкінці літа рішенням Уряду Міжвідомчої робочої групи з питань реалізації державної санкційної політики

Під час зустрічей сторони детально обговорили координацію між Україною та США в питаннях подальшого нарощування санкційного тиску проти рф, що має позбавити росію ресурсів для подальшого фінансування агресії проти України, а також доступу російського ВПК до західних технологій та компонентів для виробництва озброєння.

Також предметно була обговорена співпраця з подальшої синхронізації українських та американських санкцій.

«Як сказав президент Володимир Зеленський, санкції – це сучасна, дуже потужна, але водночас гуманна зброя. Санкції не вбивають людей. Навпаки - вони зменшують можливості агресора вбивати мирних українців, послаблюючи його. Саме тому санкції мають застосовуватися максимально. А найбільшого ефекту дають саме синхронізовані державами-партнерами санкції. Саме тому синхронізації та віддзеркаленню санкцій ми приділяємо посилену увагу», - зазначила Юлія Свириденко за підсумками зустрічей.