Міністерство економіки України

Україна та Велика Британія підписали Угоду про цифрову торгівлю
Україна та Велика Британія підписали Угоду про цифрову торгівлю
20.03.2023 | 15:48 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Сьогодні, 20 березня, відбулася церемонія підписання Угоди про цифрову торгівлю між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії. Угода є правовим фундаментом для більшого розвитку цифрової економіки - від електронної комерції до кібербезпеки - торгівлі цифровими продуктами і послугами між Україною та Великою Британією.

Це торгова угода нового покоління - орієнтована передусім на запобігання появи бар‘єрів у майбутньому. Це важливо, адже держави в світі дедалі сильніше регулюють цифрову сферу. Для українських ІТ компаній збереження вільного доступу на ринки - базова умова подальшого розвитку.

З української сторони документ підписала Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко, з британської – Державний секретар з питань бізнесу та торгівлі, Президент Ради з питань торгівлі та Міністр у справах жінок та рівності Кемі Баденох.

Міністерство цифрової трансформації було долучено до переговорного процесу з британською стороною, зокрема в частині визнання електронної автентифікації та електронних довірчих послуг, захисту персональних даних, новітніх технологій, відкритого доступу до Інтернету.

Юлія Свириденко висловила вдячність британській стороні за швидку та безпрецедентну військову, фінансову та технічну допомогу з перших днів повномасштабного вторгнення, а також за підтримку у сфері цифрової торгівлі.

«Сьогоднішня подія – це справді ключовий момент у наших двосторонніх відносинах, ще один великий крок до розширення співпраці між українським та британським бізнесом. Реалізація Угоди поглибить участь України в глобальних ланцюгах постачань, сприятиме розвитку МСП та участі жінок у цифровій економіці, а також зменшить перешкоди для участі у глобальній цифровій торгівлі», - зазначила Юлія Свириденко.

Перший віцепрем’єр-міністр України також підкреслила важливість сьогоднішньої події з точки зору відбудови України. Підписання цієї Угоди закладе основу для практичного наповнення Конференції з питань відновлення України, яка відбудеться у Лондоні у червні цього року, та посилить українсько-британське інвестиційне партнерство. Крім того, прийдешня Конференція значно сприятиме мобілізації міжнародної підтримки для економічної і соціальної стабілізації України та післявоєнного відновлення.

Зі своєї сторони Кемі Баденох зазначила, що Велика Британія продовжить і надалі залишатися з Україною в її боротьбі проти російської агресії. Вона підкреслила, що Велика Британія зацікавлена у розвитку партнерства між бізнесом обох країн, подальшій лібералізації торгівлі та реалізації спільних проектів з відбудови України.

Варто зазначити, що Україна стала другою країною у світі, з якою Велика Британія підписала Угоду про цифрову торгівлю. Першою такою країною став Сінгапур.

Довідково:

Угода про цифрову торгівлю доповнює Угоду про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії. Угода набуде чинності після виконання всіх внутрішньодержавних процедур.