logo
На платформі Prometheus стартує безкоштовний онлайн-курс “Публічні закупівлі” для державних замовників
16.05.2016 | 10:55 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України спільно з Проектом ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС» разом з експертами у сфері закупівель запустили перший в Україні державний безкоштовний масовий онлайн-курс «Публічні закупівлі». Слухачі курсу зможуть освоїти базові принципи роботи електронної системи публічних закупівель ProZorro, розібратися в особливостях процедур і тендерній документації.

Курс «Публічні закупівлі» розміщується на українській неприбутковій платформі онлайн­-курсів Prometheus і є повністю безкоштовним. Програму розділено на 2 рівні: базовий, який присвячено вивченню основ публічних закупівель та поглиблений, спрямований на більш високий професійний рівень закупівельної діяльності. У слухачів курсу буде можливість отримати сертифікати як базового, так і поглибленого рівнів.

Програма курсу складається з циклу відео-­лекцій, а також додаткових матеріалів, інтерактивних завдань та форуму, на якому слухачі можуть ставити запитання викладачам. Серед лекторів: провідні експерти в закупівлях, юристи, фахівці Мінекономрозвитку, Проекту ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС», Transparency International в Україні та Центру протидії корупції.

Програма буде також корисною для всіх, хто цікавиться сферою публічних закупівель і бажає контролювати ефективність витрати коштів платників податків: для журналістів, громадських активістів, правоохоронців, представників контролюючих органів.

Наразі на безкоштовний онлайн-курс «Публічні закупівлі» вже зареєструвалися понад 3,5 тисяч слухачів. Тривалість курсу становить 6 тижнів. Реєстрація відкрита за посиланням: http://goo.gl/XKXOZo

Нагадаємо, що підвищення професійного рівня державних замовників є одним із головних завдань реформи публічних закупівель. У країні близько 25 тисяч тендерних комітетів, загалом у закупівлях беруть участь понад 100 тисяч людей. Часто вони не мають відповідних професійних навичок, оскільки закупівлі у невеликих держзамовників, наприклад, районних лікарень чи дитячих садочків – це додаткове неоплачуване навантаження. Як результат, закупівлею паперу змушені займатись хірурги чи викладачі.

Для полегшення роботи замовників з публічними закупівлями команда ProZorro розробила цілий набір інструментів. Серед них: спеціальний інформаційний портал для замовників – Infobox, http://infobox.prozorro.org, прикладні курси для замовників http://bit.ly/InfoboxCourses.

Детальніше про інструменти для замовників читайте за посиланням: http://bit.ly/Lifehacks4CustomersProZorro

Крім того, наразі триває розробка пілотного проекту побудови Центральної Закупівельної Організації (ЦЗО), що також суттєво підвищить професійність та ефективність публічних закупівель та гармонізує українське законодавство з найкращими міжнародними практиками.