Міністерство економіки України

Уряд уточнив порядок розроблення та перегляду секторальних планів ринкового нагляду
26.05.2023 | 20:07 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Уряд вніс зміни до Порядку розроблення та перегляду секторальних планів ринкового нагляду, моніторингу та звітування про їх виконання. Завдяки ухваленій Постанові уточнюються повноваження та обов’язки органів державного ринкового нагляду, а деякі норми цього Порядку приведені у відповідність до вимог, зокрема, європейського законодавства. Відповідне рішення ухвалив  Кабінет Міністрів України на засіданні 26 травня 2023 року.

«Щороку органи ринкового нагляду затверджують плани, згідно з якими вони здійснюють нагляд за безпечністю нехарчової продукції. Ми проаналізували діючу систему ринкового нагляду і виявили низку недоліків. Серед основних – те, що повноваження та обов’язки органів державного ринкового нагляду та митних органів були нечіткими в частині  складання планів перевірок на наступний календарний рік. Так, в планах визначалось, що нагляду підлягає, наприклад, вся будівельна продукція. Але, враховуючи сьогоднішнє рішення, в плані тепер визначатиметься конкретний тип продукції, наприклад, вікна, цегла, риштування, черепиця  та ін. Також може зазначатись  марка (модель, артикул, модифікація) такої продукції.  Це допоможе і бізнесу, і державним органам у сфері перевірок – адже до планових перевірок всі мають готуватися заздалегідь», - пояснив заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

Завдяки змінам відтепер проєкт секторального плану оприлюднюватиметься і затверджуватиметься своєчасно. Це дозволить бізнесу вчасно отримувати інформацію про переліки товарів, перевірки характеристик яких було заплановано, що відповідно підвищить рівень безпечності нехарчової продукції.

Крім того Постановою запроваджуються наступні зміни:

  • в плані буде визначатись конкретна продукція, що перевірятиметься: її вид (тип), категорія та/або група, а також (за наявності) марка (модель, артикул, модифікація);
  • збільшується з 15 днів до 23 днів час для опрацювання Держмитслужбою пропозицій органів ринкового нагляду для складання нею проєкту плану здійснення контролю продукції при здійсненні митного оформлення;
  • розширюється перелік відомостей, які зазначаються у звітах органів про виконання секторального плану ринкового нагляду, що сприятиме якісній оцінці здійснення заходів ринкового нагляду.