Міністерство економіки України

єРобота:
єРобота: "Енергосталь-Мет" налагодив виробництво нової продукції
23.11.2023 | 17:55 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розширення бізнесу. Одна з грантових програм - для переробних підприємств «Новий рівень», за якою  підприємці можуть отримати до 8 млн грн на розвиток бізнесу. Знайомимо вас з героями-переможцями цієї програми.

Андрій Іляш - директор ТОВ "Енергосталь-Мет". Компанія від часу заснування 2002 року фокусувалася на роботі з металом, займаючись порізкою, зварюванням та іншими видами його обробки. 

“Хто не думає про розвиток – втратить ринок”, - з такою думкою Андрій подавався на грант для переробних підприємств від Мінекономіки.  Розвиваючи власне виробництво, він вирішив спробувати щось нове та перспективне. Вивчивши ринок, зрозумів: виробництво цвяхів для європіддонів – справа перспективна та прибуткова. Ці практичні та міцні кріплення – необхідний елемент для виробників піддонів не тільки в Україні, але і в Європі. Попит шалений, обсягів виробництва бракує. 

"Грант для переробних підприємств дав нам змогу придбати цілий комплекс для роботи з металом і конкретно для виготовлення цвяхів - шість нових станків дають можливість виготовляти 40 тонн продукції в місяць", - розповідає Андрій. 

І це робота в одну зміну. Зараз компанія шукає нових працівників, щоб вийти на двозмінний розклад роботи. Підприємство співпрацює із різними компаніями, включаючи "Епіцентр". Цвяхи використовуються не тільки для виробництва європіддонів, але й для інших будівельних потреб. Окрім того, компанія подалась на сертифікацію європіддонів EPAL, щоб працювати з міжнародними контрактами.

Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Подача заявки здійснюється через портал Дія.