Міністерство економіки України

фото
В Україні розпочала роботу Координаційна Рада з розвитку цифрової економіки
05.07.2018 | 16:03 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Сьогодні, 5 липня 2018 року, відбулося установче засідання Координаційної ради з розвитку цифрової економіки та суспільства під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра - міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва.

Відкриваючи засідання Степан Кубів наголосив, що завданням Координаційної Ради є організація виконання Плану заходів щодо цифровізації економіки та суспільства на 2018 рік та подальше налагодження ефективної взаємодії у цьому напрямку між Урядом, бізнесом, громадськими організаціями та суспільством.

“Сьогодні цифровізація - головний перспективний напрямок розвитку української економіки та суспільства. Але ефективність залежить від чіткості постановки задачі - місії, візії нашої взаємодії. Правильно організувати цей процес - великий крок до успіху”, - зазначив Степан Кубів.

Він наголосив, що Координаційна рада та її робочі підгрупи повинні здійснити якісну підготовку пропозицій щодо створення необхідних умов для ефективного розвитку і використання науково-технічного потенціалу України у сфері розвитку цифрової інфраструктури, зокрема у частині забезпечення широкосмугового доступу до мережі інтернет по всій території України.

“За інтернетом майбутнє: економічний та цифровий прорив можна здійснити, коли є узгодженість  дій та рішень усіх зацікавлених сторін. Ми говоримо про Національний план розвитку широкосмугового доступу до мережі інтернет. У межах цієї Координаційної ради треба зробити цю роботу ефективною”, - підкреслив Степан Кубів.

Михайло Тітарчук, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України додав, що завданням Координаційної ради та її робочих підгруп буде напрацювання стратегічних  рішень у напрямках роботи таких підгруп. Очікується, що Координаційна рада буде збиратись двічі на місяць.

“Рада буде дієвою, якщо ми будемо разом працювати над ключовими завданнями цифровізації. Наприклад, щодо доступу до інфраструктури, яка по суті є основою для цифрових можливостей. Закон №1834-VIII  прийнятий рік тому, але наразі низка міністерств має прийняти певні документи, щоб можна було проводити широкосмуговий доступ до інтернету по усій Україні”, - наголосив Михайло Тітарчук.

Довідково:

Координаційна рада з цифрової економіки - тимчасовий консультативно-дорадчий орган при Мінекономрозвитку. Його завдання -  забезпечення виконання Концепції та Плану розвитку цифрової економіки та суспільства України до 2020 року.

До складу Координаційної Ради входять центральні органи виконавчої влади, представники громадськості, бізнесу та наукових установ.

У складі Ради працюють робочі підгрупи з розробки законодавчих ініціатив, аналітичних досліджень ІТ та телеком - галузі, цифрової інфраструктури, громадської безпеки, фінтеху та безготівкових розрахунків, цифровізації соціальної сфери, розвитку smart-city, креативних індустрій та експорту ІТ-послуг, цифровізації освіти, охорони здоров'я, науки, інтернету речей, індустрії 4.0 цифрового землеробства, національної системи безпаперової торгівлі.