Міністерство економіки України

За участю Мінекономіки обговорили питання захисту прав інтелектуальної власності в Україні
10.03.2021 | 13:39 | Прес-служба Мінекономіки

9 березня заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Олександр Романішин взяв участь у Всеукраїнському Форумі «Україна 30» в рамках дискусійної панелі «Протидія піратству, захист авторського права». Участь у заході взяли представники Комітету ВРУ з питань економічного розвитку, профільних громадських організацій та експерти галузі.

Як зазначив заступник Міністра Олександр Романішин, питання правової охорони і захисту прав інтелектуальної власності продовжує залишатись одним із пріоритетних для Уряду України. Крім того, це питання є одним з ключових аспектів Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та діалогу Україна - США.

«У вересні відбулося підписання Меморандуму між Мінекономіки та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності щодо обміну базами даних по піратському контенту. Ми вважаємо, що це дасть поштовх і увагу до цього питання і рекламодавці будуть знеструмлювати ті сайти, які розміщують нелегальний контент», - відмітив Олександр Романішин.

Наразі Уряд України здійснює кроки, які спрямовані на впровадження системних галузевих реформ у сфері інтелектуальної власності, а саме:

  • удосконаленні законодавчої бази та виконанні інституційної реформи у сфері інтелектуальної власності;

  • вирішенні актуальних питань у сфері колективного управління;

  • легалізації програмного забезпечення в органах виконавчої влади;

  • посилення захисту прав інтелектуальної власності, зокрема, протидії піратству та захисту авторського права.

Крім того, у питанні протидії піратству Мінекономіки розроблено законопроект «Про авторське право і суміжні права». Зокрема, документ передбачає вдосконалення процедури «повідомлення та видалення» піратського контенту, посилення відповідальності за порушення авторського права і суміжних прав, підвищення ролі відповідних справ в судовому процесі, розширення переліку дій, що створюють загрозу порушення авторського права і суміжних прав та інше.

Нагадаємо, 4 березня Верховна Рада України підтримала законопроєкт про скасування неактуальної системи маркування аудіовізуальних творів, реалізація якого дозволить правовласникам та добросовісним розповсюджувачам самостійно обирати вид та ступінь захисту своїх творів. Прийняття цього документу стало черговим кроком у сфері захисту авторського права.