Міністерство економіки України

Юлія Свириденко та Марк Харпер обговорили особливе значення інфраструктури у збереженні незламності українського народу.
Співпраця України та Британії у відбудові транспортної інфраструктури є основою для економічного відновлення України, - Юлія Свириденко під час зустрічі з Марком Харпером
29.11.2022 | 13:59 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко та Державний секретар транспорту Великої Британії Марк Харпер обговорили особливе значення інфраструктури у збереженні незламності українського народу.

Руйнування електричної мережі, блокування портів та інші руйнування інфраструктури - це варварська спроба росії завдати шкоди цивільним людям в Україні і світі. 

Уряд Британії підтримує Україну у зусиллях зі збереження та відновлення інфраструктури - енергетичної, транспортної, комунікаційної.

Особливо важливо, що політична підтримка посилюється інтересом британського бізнесу реалізувати інфраструктурні проекти в Україні. Під час зустрічі головний акцент було зроблено саме на реалізації проектів з ранньої відбудови України.

«Влітку під час Британсько-українського інфраструктурного саміту в Лондоні Україна та Велика Британія, а також представники британського бізнесу, підписали Меморандум про інфраструктурну відбудову України. Меморандум відкриває шлях британському бізнесу для повноцінної участі у відбудові зруйнованої росією інфраструктури нашої країни», - заявила Юлія Свириденко.

Зараз Україна та Велика Британія працюють над пілотним проектом відновлення зруйнованих мостів на деокупованих територіях.

Також Міністр економіки України Юлія Свириденко та Державний секретар транспорту Великої Британії Марк Харпер наголосили на тому, що санкції в транспортній сфері проти рф є особливо ефективними. Україна і Велика Британія продовжать разом розробляти нові санкції та координувати санкційну політику щодо рф. 

Довідково

Велика Британія вже ввела проти рф такі санкції:

  • заборонили російським судам заходити в свої порти, обмеження також поширюється на судна, які фрахтує рф;

  • запровадила санкції проти російських пропагандистів та державних медіа, які поширюють неправдиву інформацію про війну РФ проти України;

  • податковий регулятор Великої Британії відкликав у Московської біржі статус визнаної фондової біржі (рішення набуло чинності 05.05.2022);

  • санкції проти фізичних та юридичних осіб, зокрема російських підприємств ВПК (з моменту вторгнення РФ в Україну Британія запровадила санкції проти більш ніж 1000 фізичних осіб та понад 100 підприємств; санкційні списки періодично оновлюються);

  • санкції проти російського авіаційного сектору – авіакомпаній «Аерофлот», «Уральські авіалінії» та «Росія».