Міністерство економіки України

єОселя: 4 000 українських родин отримали кредити на придбання житла
єОселя: 4 000 українських родин отримали кредити на придбання житла
17.10.2023 | 14:28 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

4 000 українських родин отримали іпотечні кредити за програмою єОселя і мають можливість придбати житло. Загалом вже видано кредитів на 5,8 млрд грн. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.

“Вже 4 000 українських родин отримали кредити за програмою єОселя і можуть реалізувати мрію про власне житло. 69% кредитів отримали військовослужбовці та силовики, 13% - педагоги і науковці, 10% - медики. Нагадаю, що представники цих професій можуть взяти кредит за програмою під 3% з жовтня минулого року. А з серпня цього року ми запустили масову іпотеку і кредит можуть отримати всі українці, які не мають свого житла, або потребують покращення житлових умов. Станом на сьогодні 8% від загальної кількості іпотечних кредитів за програмою видано саме під 7%. Загалом вже видано кредитів на 5,8 млрд грн”, - зазначила Надія Бігун.

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 157 кредитів на 247 млн грн, серед яких:

  • кредити під 3% отримали 83 військовослужбовці та силовики, 17 педагогів, 9 медиків та 1 науковець;
  • кредити під 7% отримали 46 українців без власного житла та 1 ветеран.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (118 кредитів) та у забудовника (37). Також двоє українців взяли кредити на купівлю квартир, що будуються.

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

Київської області - 44;

міста Києва - 28;

Рівненської області - 14;

Дніпропетровської області - 12;

Львівської та Одеської областей - по 9.

Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших  категорій - учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян - ставка іпотеки становить 7%. 

Довідково:

Програма єОселя почала свою роботу в жовтні минулого року. Реалізовують програму Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ “Укрфінжитло”. Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank та Укрексімбанк.